Ветерани протестували «Пузату хату» у Луцьку. ВІДЕО
У Луцьку ресторан «Пузата хата», що на 5-му поверсі ЦУМу, відвідали ветерани війни, які внаслідок отриманих травм пересуваються на кріслах колісних.
09 Липня 2024
Успішно!
Репетиції масштабного дійства відбуваються ще з вересня.
Репетиції масштабного дійства відбуваються ще з вересня.
«Підготовка до «Осіннього балу – 2019» – це для наших дітей реабілітація. Це увага, стимул, фізичні навантаження. Плюс адреналін і щастя! А якщо вони посміхаються, веселі та щасливі – значить усе вдалося», – так вважає заступниця голови правління Волинського обласного молодіжного центру реабілітації інвалідів з дитинства «Джерело життя» Алла Антонюк. Про це вона розповіла під час чергової репетиції до свята, котра днями відбулася у приміщенні Луцького навчально-реабілітаційного центру.
Нагадаємо, що 22 листопада 2019 року в Культурно-розважальному центрі «Adrenalin City» вже вдруге проведуть «Осінній бал» для дітей та молоді з інвалідністю. Розучувати танці учасники заходу розпочали ще у вересні. Хто готує вальс чи менует, а хто й ризикнув узяти щось зовсім неординарне для свята такого штибу.
Цікавим є те, що партнерами вихованців організації цьогоріч є депутати Луцької міської ради, екс-керівник департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації Іван Мирка та журналіст видання «Волинь.Правда» Роман Колюхов. До слова, під час минулорічного балу з дівчатами на візках із «Джерела життя» вальсували кіборги.
Алла Антонюк каже, що ідея запросити до танцю саме посадовців виникла у керівника організації Людмили Зелінської. Прагнула, аби вони змогли більше «доторкнутися» до людей із інвалідністю та зрозуміти їх з усіма потребами, проблемами й негараздами. І, мабуть, таки це вдалося.
«Для мене було шоком, коли ми вийшли з першої репетиції, і я себе запитала: а як взагалі сюди приїхали люди на візках? У тролейбусі можливості такої немає. В маршрутці тим більше, – розповідає депутатка Луцької міської ради Алла Надточій. – Нам потрібно знайти механізм, щоб вирішити цю проблему».
А допоки ситуація не змінилася, до транспортування людей на візках із організації долучився Реабілітаційний комплекс «Агапе». У закладі є спеціалізований транспорт.
Щодо партнерів у танці людей із інвалідністю, то всі вони зізнаються: взяти участь у проєкті погодилися з радістю. Хоча й на початку надзвичайно хвилювалися. Роман Колюхов каже, що на першу репетицію було йти страшно, адже ніколи раніше не мав стосунку ні до чого подібного. Але після неї зрозумів: усе вдасться.
Микола Собуцький вирішив приєднатися, бо усвідомлював, наскільки це є важливим для людей із організації «Джерело життя».
«Їм це цікаво. І нам також! Вірю, що в нас усе вийде якнайкраще!» – говорить депутат.
Олександр Пиза, своєю чергою, розповідає, що пропозиція для нього була абсолютною несподіванкою. Однак, погодився без вагань:
«Ці люди світяться, відкриваються, радіють… Просто окрилює, що ми можемо то разом зробити», – підсумовує він.
По дружньому щиру та веселу атмосферу під час репетицій допомагає створити хореограф Олександр Кашевський. Цьогоріч його графік дозволив виділити час та взятися за постановку танцю.
«Дарувати людям частинку своїх знань, того, чим я живу – це святе, – пояснює він. – Мені складно було лише перших 15 хвилин, коли ми знайомилися з колективом, тому що я вперше працюю з людьми з інвалідністю. Потрібен був час, щоб зорієнтуватися, в якому напрямку і як рухатися. Але вони настільки веселі та класні, що далі все чудово складається».
Депутатка Алла Надточій наголошує:
«Нині ми приходимо на репетиції, як одна велика сім’я. Кожного разу це велика подія! Ніби свято. Тому я жодної не пропускаю».
А вже за півтора тижні результати кількамісячної важкої праці можна буде побачити на танцмайданчику в «Adrenalin City».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НЕ ІСНУЄ ПЕРЕШКОД ДЛЯ ТАНЦЮ: ЯК ВІДБУВСЯ «ОСІННІЙ БАЛ». ФОТОРЕПОРТАЖ