Запитай у дерматолога: як зустріти весну гарною та здоровою

24 Лютого 2020

Що зробити, щоб виглядати доглянуто і привабливо весною? З таким запитанням ми звернулись до Лесі Василівни Карпюк – лікаря-дерматовенеролога, косметолога вищої кваліфікаційної категорії, головного експерта за напрямом «Дерматовенерологія» УОЗ ОДА, члена президії Української асоціації лікарів дерматовенерологів і косметологів.

Різкі зміни навколишнього середовища викликають стрес в шкірі, особливо це характерно для зимового періоду. Саме в цей час пацієнти скаржаться на сухість шкіри, появу подразнень, випадіння волосся, тьмяний колір обличчя, значне погіршення стану жирної шкіри, появу себореї…

В зоні особливої уваги – процедури і догляд, що дозволять вирішити ці проблеми. Тільки кваліфікований лікар-дерматокосметолог зможе вдало підібрати програму реабілітації та лікування індивідуально для кожного пацієнта.

Сухість шкіри

Однією з найпопулярніших косметологічних процедур взимку є біоревіталізація. Головне її завдання – поповнення запасів гіалуронової кислоти в дермі, що забезпечує об’єм і зволоження шкіри. Але без відповідної підготовки проведення біоревіталізації не дасть бажаного результату, оскільки молекули екзогенної гіалуронової кислоти зв'яжуть практично всю молекулярну воду в дермі, і ефект буде нульовий.

Гіалуронова кислота виконує функцію своєрідної молекулярної губки, утримуючи воду і надаючи шкірі пружність та еластичність. З віком синтез гіалуронової кислоти знижується. Своїм пацієнтам я призначаю препарати для регулювання водного балансу до проведення біоревіталізації та додатково в домашній догляд – сироватки та креми з гіалуроновою кислотою, що забезпечують щільність, пружність, еластичність шкіри та збереження в ній вологи.

Тьмяний нерівний колір обличчя і гіперпігментація

Порушення пігментації – одна з найчастіших проблем, з якою зустрічається дерматолог. Мелазма, фотоіндукована дисхромія, постзапальна гіперпігментація, лентіго – далеко не повний перелік фотопошкоджень шкіри. Перед призначенням терапії обов’язкове проведення дерматоскопічної діагностики. Лікування таких станів – тільки комплексне. Це ексфоліація за допомогою хімічних пілінгів, мезотерапія активними комплексами, що мають депігментуючу дію, плазмоліфтинг, кріотерапія поодиноких вогнищ. В домашній догляд – призначення топічних ретиноїдів, засобів з гідрохіноном, відновлювальних кремів.

Обов’язковий паралельний прийом антиоксидантів – молекул, що перешкоджають процесам окислення з утворенням вільних радикалів. Антиоксиданти фактично приймають удар на себе за рахунок власного окислення і нейтралізують вільні радикали, що допомагають зупинити запалення, на фоні якого відбувається надлишкове руйнування колагену, захищають від гострого і хронічного фотопошкодження та розвитку раку шкіри.

Посилене випадіння волосся

Взимку зниження температури провокує звуження судин шкіри голови і порушення живлення волосяної цибулини. В результаті волосся не просто втрачає силу і блиск, а посилено випадає.

Алопеція – випадіння або порідіння волосся – це не діагноз, а симптом. Тому лікар-дерматолог-трихолог спочатку здійснює діагностику, проводить трихоскопію, за необхідності – трихограму, і тільки після визначення причин випадіння волосся та встановлення діагнозу проводить комплексне лікування.

Один з методів – мезотерапія волосяної частини голови. Ефект досягається як за рахунок механічної дії голкою на нервові рецептори шкіри, так і за рахунок рефлекторної й фармакологічної дії лікарських засобів (амінокислот, пептидів, факторів росту, вітамінів, засобів, які покращують обіг крові та лімфи в тканинах).

Крім цього паралельно пацієнтам рекомендую Біотин, що зберігає волосся, шкіру та нігті в доброму стані. Достатня кількість біотину, вже давно відомо, – один з ключових елементів у підтримці здорового волосся, шкіри та нігтів. Біотин сприяє усуненню дрібних зморшок шкіри обличчя, лущення, подразнення та сухості шкіри; лікує себорею шкіри голови та передчасне виникнення сивого волосся, усуває ламкість, розшарування, порушення росту та структури волосся та нігтів, зменшує дратівливість та стомлюваність.

Безпечне омолодження

Любителям натуральної краси та простих природних методів корекції, я рекомендую плазмоліфтинг. Суть процедури зводиться до забору венозної крові пацієнта і розділення її на дві фракції методом центрифугування. Саме рідку фракцію – плазму, збагачену тромбоцитами, білками, поживними речовинами, гормонами, вітамінами і ферментами, вводять внутрішньодермально.

Потрапляючи у тканини, збагачена плазма стимулює роботу фібробластів – клітин, відповідальних за виробництво колагену, еластину і гіалуронової кислоти в організмі. Шкіра стає більш пружною, молодою й еластичною. Також руйнується надмірний меланін, зникає пігментація шкіри.

Позитивний ефект спостерігається і при:

• випадінні волосся – після плазмоліфтингу воно стає густим, блискучим, покращується ріст, активуються сплячі цибулини;
• себорейному дерматиті волосистої частини голови – запальні вогнища зменшуються і, найголовніше, проходить тяжкий свербіж;
• зниженому тургорі (пружності) шкіри обличчя, шиї, зони декольте;
• куперозі.

Запорука успіху процедури полягає в професіоналізмі медичного персоналу, оскільки плазмотерапія – робота з кровʼю, тому умови її проведення повинні відповідати усім медичним нормам і правилам.

Як показує моя практика, позитивний результат є завжди. Ефект залежить від стану вашої шкіри, але не можливо не помітити зміни на краще – шкіра стає немов фарфорова, сяюча та здорова.

На завершення

В арсеналі лікаря-дерматокосметолога достатня – кількість засобів для корекції естетичних проблем. Важливо пам’ятати, що призначати лікування та проводити процедури, що порушують цілісність шкіри, має право виключно лікар в ліцензованому медичному закладі. Ваша шкіра – не поле для експериментів та діяльності «косметологів» без належної освіти.

Бережіть себе і своє здоров’я, ходіть здорові та красиві!

За професійною консультацією і допомогою звертайтесь:

Дерматокосметологічний центр лікаря Карпюк Л.В.
м. Луцьк, пр. Відродження, 28-а.

Попередній запис за телефоном: 066 340 60 33.

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter