На Волині невідомі в'їхали автомобілем в могилу. ФОТО
У Нововолинську невідомі пошкодили могилу, в'їхавши в неї автомобілем
26 Лютого 2023
Успішно!
У деяких населених пунктах Волині та Рівненщини місцеві жителі-українці прибрали католицькі цвинтарі на знак подяки полякам в передпасхальний тиждень.
У деяких населених пунктах Волині та Рівненщини місцеві жителі-українці прибрали католицькі цвинтарі на знак подяки полякам в передпасхальний тиждень.
Про це пише «Волинський монітор».
Одним із таких некрополів став старовинний цвинтар у Шпанові біля Рівного. «Ініціатором прибирання фактично був «Волинський мотоциклетний рейд». З його активістами, зокрема з Генриком Козаком, я знайомий уже не перший рік. Вони прибирають польські цвинтарі в Україні, цьогоріч ВМР планував поїхати на кладовища в Одесі, Гайсині та Бродах. Уже і графік руху був складений, заброньовані готелі. Та не склалося… Коли я побачив те, як поляки ставляться до українців, скільки вони прийняли в себе наших біженців, скільки надають допомоги, як уболівають за Україну, у мене зродилася ідея: оскільки вони не можуть приїхати, то цю роботу зробимо ми, щоби показати, що поважаємо поляків. От і самотужки прибрали на шпанівському кладовищі», – розповів мешканець поблизької Грушвиці Роман Стасюк, депутат Рівненської обласної ради.
«Дякуємо полякам за їхню допомогу в боротьбі з російськими окупантами», – висловив вдячність усіх учасників прибирання співрозмовник.
У роботах, які проводили за підтримки керівника Шпанівської об’єднаної територіальної громади Миколи Столярчука та Ярослава Ковальчука, голови Культурно-просвітницького центру імені Томаша Оскара Сосновського в Рівному, брали участь жителі Шпанова та навколишніх сіл. Територію кладовища розчистили від кущів, гілок та сміття, підняли повалені хрести та пам’ятники, а також спорудили нові сходи. Фігуру Пресвятої Діви Марії, яка пролежала багато років у рові біля кладовища, відвезли на реставрацію. Після відновлення її планують встановити на місці, де вона стояла раніше.
Ще один населений пункт, де українці прибрали польське кладовище, – це Рокитне в Рівненській області. На запитання, чия була ідея навести лад на цвинтарі, один із учасників прибирання Віктор Мініч відповів: «Ідея виникла сама по собі. З моменту, коли Росія відкрито вторглася в Україну, першим братнім народом, який відгукнувся і прийняв наших людей, надав їм прихисток і засоби для життя, були поляки. Одним із того, чим ми могли зараз віддячити, було прибирання цвинтаря».
Віктор – підприємець, один із засновників громадської організації «Нова Рокитнівщина». Кладовище прибирали шість осіб, дорослі разом із дітьми. За його словами, оскільки ідея виникла спонтанно, то ініціатори навіть нікого не повідомляли про свій намір – просто взялися і зробили. «Хотілося би подякувати всім полякам, які сьогодні дійсно показали, що українці й поляки – це братні народи. За прихисток, особливо прихисток для наших жінок і дітей, і за ту допомогу, яку вони нам сьогодні надають, величезна наша подяка», – зазначив Віктор Мініч.
На знак вдячності полякам цвинтар прибрала також місцева громада в Журавниках Волинської області. Про це повідомив Олексій Златогорський, археолог і волонтер, який уже багато років займається впорядкуванням волинських некрополів. Він надіслав до редакції знімки: «Це насправді не поодинокий випадок, це дуже і дуже приємно. Випадково сьогодні побачив, забираючи гуманітарну допомогу на Київщину. Разом ми сила. А колись тут був узагалі ліс».