Успішно!

біхелсі

Запитай у косметолога: що треба зробити перед «ін'єкцією краси», аби результат вам сподобався

Сучасні ін’єкційні методики допомагають стати красивішими і виглядати молодшими без пластичних операцій. Але щоб результат процедури був позитивним, потрібно дотримуватися певних правил.

Сучасні ін’єкційні методики допомагають стати красивішими і виглядати молодшими без пластичних операцій. Підправити форму носа чи підборіддя, зробити пухкими губи і виразними вилиці, позбутися зморшок і другого підборіддя, підтягнути овал обличчя, омолодити руки, шию і декольте, попередити вікові зміни – усе це можна зробити за допомогою ін’єкцій. Але щоб результат процедури був позитивним, потрібно дотримуватися певних правил. Яких саме – розповіла читачам «Таблоїду Волині» лікарка-хірургиня МЦ «Боголюби», косметологиня Ольга Петрук.

***

Що входить до обов’язків косметолога?

Слід почати з того, що за кордоном людина без вищої медичної освіти не може працювати косметологом. У нашій країні, на жаль, ситуація інакша: пройшов курси – і ти косметолог. Але така людина може хіба надавати послуги, спрямовані на профілактику: робити маски, масажі, проводити процедури мікротокової терапії тощо. Натомість ін’єкції (а це інвазивні методики, які супроводжуються порушенням цілісності шкіри) – є винятково лікарською маніпуляцією. І такі процедури може проводити тільки спеціаліст з вищою медичною освітою.

Тож перший і основний обов’язок спеціаліста, який робить ін’єкції та займається інвазивними методами корекції, – мати вищу медичну освіту, необхідну кваліфікацію та практику. І якщо у лікаря просять показати диплом (а це, до речі, цілком адекватне прохання, і так треба робити!), він зобов’язаний його показати. У нас, на жаль, цим нехтують. А дарма! Також у лікаря мають бути документи, які підтверджують, що він постійно навчається і підвищує свій рівень кваліфікації (це сертифікати про проходження навчання, курсів, відвідування конгресів тощо).

По-друге, лікар має надати пацієнту повну консультацію! Він повинен підібрати і запропоновувати оптимальні процедури і послуги, а також вирішити, чи підходить певна процедура для конкретної людини. Обов’язок лікаря – дізнатися, чи є у пацієнта протипокази для проведення певної процедури.

По-третє, лікар має запропонувати якісні сертифіковані препарати або запатентовану процедуру. Найкращий варіант – коли препарат  має не тільки український сертифікат, а європейського зразка або ж FDA-сертифікат. Це сертифікат американської організації U.S. Food And Drug Administration (FDA). Якщо препарат сертифікований FDA, йому можна довіряти. Саме такі препарати використовую я.

Хочу зауважити, що постачальники якісних сертифікованих препаратів в Україні, як правило, працюють тільки з лікарями, натомість, особам без вищої медичної освіти таку продукцію не продають. Тому, якщо хочете пройти процедуру із використанням сертифікованого препарату і бути впевненим в якості, – звертайтеся до лікаря.

На відміну від країн Європи, де існує суворий контроль за якістю надання косметологічних послуг, і спеціалісти несуть за це відповідальність, у нас цей контроль фактично відсутній. Тому до вибору спеціаліста потрібно підійти особливо прискіпливо!

І останній, але не менш важливий момент. Лікар повинен не тільки якісно надати послуги, а й за потреби проконсультувати пацієнта після цього, тобто, бути з ним на зв’язку.

Що треба зробити пацієнту перед процедурою, щоб потім не пошкодувати про наслідки?

Насамперед пацієнт має дізнатися кваліфікацію спеціаліста: чи має він вищу медичну освіту, чи відвідував курси тощо. Це треба зробити до проведення процедури, а не з’ясовувати після, коли раптом щось піде не так. Лікар зобов’язаний показати документи, які підтверджують його кваліфікацію. І не треба соромитися їх запитувати! У цьому немає нічого поганого!

Другий обов’язок пацієнта – надати вичерпну інформацію про стан свого здоров’я (захворювання, алергії, перенесені маніпуляції, прийом препаратів тощо), аби уникнути можливих небажаних побічних ефектів.

Окрім того, пацієнт має правильно, тобто, дотримуючись рекомендацій лікаря, підготуватися до проведення процедури. Скажімо, відмовитися від прийому препаратів, які розріджують кров, не вживати алкоголю тощо.

Але головний обов’язок пацієнта – дотримуватися всіх рекомендацій лікаря після проведення процедури. Пацієнти до цього часто ставляться безвідповідально!

Наведу приклад. Як уже було сказано, будь-які ін’єкції є лікарською маніпуляцією, адже вони супроводжуються порушенням цілісності шкіри. А це – ворота для інфекції. Проблема часто виникає, коли маніпуляція відбувається у ділянці навколо вуха. Хай як ретельно її продезінфікує лікар, якщо пацієнт прикладе до вуха телефон (а він є розсадником мікробів), інфікування не уникнути. Тому завжди наголошую: після проведення процедури у цій ділянці від розмов телефоном треба на деякий час відмовитися! Також існують інші обмеження і рекомендації.

Які можуть бути наслідки проведення ін’єкційних процедур низькокваліфікованим спеціалістом?

Запам’ятайте: на обличчі немає безпечної зони! Річ у тому, що лицевий череп поєднаний із головним мозком. І будь-яка хиба при маніпуляціях може мати дуже серйозні наслідки!

Дуже небезпечно працювати голкою у так званій зоні S1 (якщо умовно на обличчі провести дві вертикальні лінії, між якими буде ніс і рот, –  це і буде зона S1). Річ у тому, що усі судини у цій ділянці сполучаються із судинами головного мозку.

Якщо, скажімо, при розрівнюванні носогубної зморшки, неправильно ввести препарат, у судині може утворитися ембол (іншими словами, тромб). Він підніметься із кровотоком вгору, перекриє судину, яка кровопостачає сітківку ока, – і це може викликати сліпоту.

Так само високої кваліфікації лікаря потребує корекція горбинки носа і носослізної борозни. У цій ділянці є судини, які сполучаються із сітківкою ока. Тому будь-які хиби у цій ділянці неприпустимі!

Якщо на губах у судину ввести ембол, почнеться некроз (змертвіння тканин). Окрім цього, судини у зоні носогубного трикутника пов'язані із судинами головного мозку. Саме тому у цій зоні у жодному разі не можна самотужки вичавлювати вугрі, не те що проводити сумнівні ін’єкції.

Пацієнти здебільшого навіть не уявляють, наскільки серйозними можуть бути наслідки після так званих ін’єкцій краси, зроблених некваліфікованим спеціалістом і неякісними препаратами! Тому будь-які ін’єкції на обличчі може робити тільки лікар, який має високий рівень кваліфікації і належний досвід!

До слова, Європейський конгрес з ін’єкційних методик і технологій (він відбувся у грудні 2018 року у місті Львові) пройшов під гаслом «Не нашкодь!». Лікарям це гасло добре відоме. Це перше, чого вчать у медичних вишах. Натомість багато косметологів, які не мають вищої медичної освіти, далекі від цього поняття.

Як уникнути небажаних наслідків? Що потрібно для того, щоб і лікар, і пацієнт були задоволені результатом?

Хірургічні операції на обличчі вважаються найвищим пілотажем у пластичній хірургії, а інвазивні методики на обличчі – є вершиною майстерності в естетичній медицині. Для мене як лікаря дуже важливо те, що я маю можливість постійно асистувати при проведенні пластичних операцій. Я бачу те, чого інші не бачать: м’язи, жирову тканину, індивідуальні особливості анатомії лиця тощо. Так, це мій бонус!

Не менш важливо проводити всі необхідні маніпуляції, які попереджують розвиток небажаних процесів. А це – суворе дотримання правил асептики і антисептики (до речі, спонжики, змочені хлоргексидином, які часто використовують косметологи, не забезпечують належної антисептики), виконання процедур тільки канюлями (безпечним інструментом) необхідного калібру, застосування сертифікованих препаратів тощо. Тільки усе це в комплексі це може забезпечити хороший результат! Так, ніхто не застрахований від непередбачуваної індивідуальної реакції організму. Але лікар зобов’язаний зробити все, щоб цього не було.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАПИТАЙ У КОСМЕТОЛОГА: ВЕКТОРНИЙ ЛІФТИНГ – ОМОЛОДЖЕННЯ «2 В 1»

Медичний центр «Боголюби»: Луцький р-н, с. Тарасове, вул. Лісова, 1б.
Телефони: (0332) 20 07 02, (099) 44 55 404, (067) 851 79 38.
Е-mail: [email protected]
Сайт медичного центру: www.bogolybu.com.ua


 

Додати новий коментар