Запитай у косметолога: Оксана Коротка про догляд за шкірою взимку

03 Грудня 2018

«Таблоїд Волині» продовжує серію публікацій, в яких досвідчені косметологи розповідатимуть про те, як зберегти красу та молодість.

Цього разу очільниця Центру косметології Оксана Коротка поділилася секретами догляду за шкірою взимку.

Нехтувати особливим доглядом за шкірою взимку – це те ж саме, що вийти на вулицю у 10-градусний мороз без куртки або головного убору. Ця ідея веде за собою негативні для здоров‘я наслідки.

Зі зміною пори року змінюється не лише гардероб та настрій, але й стан шкіри, незалежно від її типу. Зима – це вітер, мороз та різкі перепади температур – температурна різниця між вулицею та приміщенням може сягати десятків градусів.

У зимову погоду сальні залози працюють меньше, а в умовах сухого повітря в приміщеннях спостерігається різке порушення гідроліпідного балансу шкіри, порушується захисний бар‘єр та збільшується чутливість шкіри. Як наслідок – шкіра починає лущитись, червоніти, з‘являються сухі ділянки, і все це приносить неабиякий дискомфорт.

Окрім зовнішніх факторів відбувається внутрішнє перелаштування організму, пов‘язане з сезонними гормональними коливаннями, які також впливають на обмін речовин у шкірі.

Такі зміни не можна ігнорувати, тому необхідно передивитись свій домашній догляд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАПИТАЙ У КОСМЕТОЛОГА: ОКСАНА КОРОТКА ПРО НОВІ ТРЕНДИ ТА ІНТИМНЕ ОМОЛОДЖЕННЯ

У зимовий період шкіра потребує м‘якого очищення, яке не буде включати спиртові засоби, а також всього, що буде провокувати сухість шкіри. При жирній шкірі в цей період краще перейти на креми для нормального або комбінованого типу, а при нормальній шкірі вибрати засоби для сухої шкіри. Варто також відмовитись від матуючих засобів. Проте не потрібноо відмовлятися від сонцезахисних засобів, оскільки мороз часто супроводжується сонцем, ультрафіолетове випромінювання якого не втрачає свою активність, особливо це актуально при плануванні відпочинку у горах. Слід пам‘ятати та розуміти, що кількість та концентрація ультрафіолету у горах є більшою, ніж під час пляжного відпочинку.

Існує твердження, що зволожувати шкіру у зимовий період небезпечно, оскільки зволожуючі агенти у кремах/сироватках можуть нашкодити шкірі та спровокувати обмороження та обвітрення шкіри. Так, це дійсно правда, але стосується лише денного засобу, оскільки, якщо користуватися ультразволожуючим засобом перед виходом на вулицю, це може призвести до негативних наслідків, і наша шкіра не відгукнеться вдячністю. Проте використання таких засобів ввечері, особливо після прийняття душу, вмивання, у зимовий період є необхідністю, адже зволоження наша шкіра все одно потребує.

Що стосується кремів денних – вони повинні бути у зимовий період живильними, склад яких збагачений антиоксидантами, захисними та поживними інгридієнтами.

Також, читаючи рекомендації та поради, не забувайте про індивідуальні особливості, прислухайтеся до своєї шкіри та коректуйте програму догляду відповідно до потреб саме вашої шкіри. Допоможе вам у цьому консультація косметолога.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter