Успішно!

За 15 мільйонів: на очисних спорудах біля Луцька – нове обладнання, щоб побороти сморід

На території очисних споруд біля Луцька нині домуровують п’єдестал для установки мобільної станції зневоднення

На території очисних споруд біля Луцька нині домуровують п’єдестал для установки мобільної станції зневоднення. Сучасне обладнання має частково розв'язувати проблему неприємних запахів у місті.

Про це розповів Суспільному директор «Луцькводоканалу» Віктор Гуменюк.

Журналісти побували на очисних спорудах у Липлянах, та розпитало комунальників, екологів та владу те, чи вдасться у місті подолати неприємні запахи.

Що не так з очисними спорудами

У Липлянах, що біля Луцька, є 16 очисних водойм. Зі слів Віктора Гуменюка, саме звідси шириться неприємний за, звідки, з його слів, у спеку якраз і розноситься цей запах, який час від часу з'являється в деяких частинах обласного центру.


 

«Тут 8 гектарів водойм. Кожного дня сюди поступає близько 400 кубічних метрів води з твердими залишками і там відбувається природний процес. Тверді залишки мають осідати, а вода має випаровуватися», – говорить директор «Луцькводоканалу».

Наразі, каже Віктор Гуменюк, очисні споруди майже на 100 % зношені і не придатні для фільтрації стічних вод, якість яких за останні роки змінилася. Бо люди стали економити воду і менше її споживати, зате використовують більше мийних засобів. Відтак вміст водойм на очисних стає більш концентрованим.

Чому сморід з'являється не щодня

Впродовж 10-12 червня на гарячу лінію міської ради звернулося 36 людей із наріканнями на сморід у різних районах обласного центру. Як розповіла Суспільному екологиня міської ради Оксана Лисак, усе залежить від вітру. Коли він дме з півночі – віє нечистотами із села Липляни, де розташовані комунальні очисні споруди.


 

В основному ці неприємні запахи не поширюються далі санітарно-захисної зони – це 500 метрів в районі Липлян. Але при сильних поривах вітру і при вологій погоді ці запахи концентровані і вони досягають житлових районів міста", – говорить екологиня.

Чи допоможе нове обладнання

Сучасне обладнання, яке нині встановлюють на очисних спорудах, говорить керівник водоканалу Віктор Гуменюк, має частково розв'язувати проблему неприємних запахів. Побутові стоки на рідкі і тверді відділятимуть не під сонцем, а в спеціальному обладнанні, і не роками, а за кілька годин.


 

«Тобто та вода, яка поступила, вона в межах трьох-чотирьох годин буде повністю віджата і ми отримаємо той мул, який при існуючій технології ми отримаємо через два" роки», – додає керівник «Луцькводоканалу».

Як розповів Суспільному Луцький міський голова Ігор Поліщук, обладнання місто купило у довгостроковий кредит. Його вартість – 15 мільйонів гривень. Наразі мобільна станція ще перебуває в Польщі. Привезти обладнання у Луцьк мають наступного тижня.

Після того, як установка запрацює, вісім гектарів очисних озер поступово осушуватимуть, а на їх місці, каже керівник «Луцькводоканалу», планують садити енергетичну вербу.

Додати новий коментар