«Волинський Фаберже» встановив світовий рекорд у свій день народження. ФОТО

18 Липня 2020

Мешканці Володимира-Волинського стали свідками історичної для княжого міста події – Реєстр Рекордів оголосив світовий рекорд Заслуженого майстра народної творчості України Анатолія Бойка в номінації «Перша авторська колекція експонатів з яєчної шкаралупи, інкрустованої металом».

Подія сталася у день народження майстра, 17 липня, інформує сайт Володимир-Волинської міськради.

За фахом «волинський Фаберже» – різьбяр по дереву і художній дизайнер, а усі інші вміння набув з досвідом роботи. За 30 років творчої діяльності опанував 17 мистецьких технік, серед яких – дві авторські, які не мають аналогів. У його авторській колекції налічується понад 700 робіт, багато з яких знаходяться у приватних колекціях Польщі, США, Канади, Японії, Італії, Греції, Англії, Німеччині та інших країн, в багатьох музеях України та у власних фондах.

Техніку кування по яєчній шкаралупі та вирізьблення освоїв самостійно. Для роботи майстер використовує курячі, індичі, качині, гусячі, перепелині та страусові яйця. Перед роботою яйце видуває, миє, просушує. Обковує яйця міддю, латунню, алюмінієм і сріблом, а потім вирізає все зайве. Деякі сувенірні яйця прикрашає бурштином, малахітом, агатом, обсидіаном, бірюзою та яшмою. Залежно від складності проєкту на виготовлення сувеніру йде від кількох днів до місяця. Ескізів майстер не робить, хоча вже на початках кожної роботи має бачення кінцевого результату.

Під час презентації виставки ювіляр, зокрема, продемонстрував, як шкаралупу гусячого яйця можна розтягнути у стрічку довжиною більше метру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВОЛИНСЬКИЙ ФАБЕРЖЕ РОБИТЬ ШЕДЕВРИ ІЗ ЯЄЧНОЇ ШКАРАЛУПИ БІЛЬШЕ 10 РОКІВ. ВІДЕО

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter