Як створити власний ювелірний ритуал: прикраси, що супроводжують вас у важливих моментах
Як золота каблучка може зберегти ваші спогади? Перетворіть ювелірні вироби на символи пам’яті та емоцій. Ритуали вдягання ювелірних прикрас.
21 Листопада 2024
Успішно!
На прилавку Миколи Єфімчука із Млинова можна знайти найрізноманітніші рослини. Листки берези чоловік перетворює у сережки, листочки папороті чи ялівцю – у кулони та підвіски, молоді бутони троянди – у вишукані брошки, а із легких подовгих листків верби виходять оригінальні персні.
На прилавку Миколи Єфімчука із Млинова можна знайти найрізноманітніші рослини. Листки берези чоловік перетворює у сережки, листочки папороті чи ялівцю – у кулони та підвіски, молоді бутони троянди – у вишукані брошки, а із легких подовгих листків верби виходять оригінальні персні.
Про волинського майстра розповідає ІА «Конкурент».
Техніку покриття рослин металом майстер опанував відносно недавно. Запозичив її із заходу. У нас, каже, навіть в інститутах такого не вчать. Свої вироби митець презентував на фестивалі «Бандерштат» у Луцьку. Він часто їздить на ярмарки і фестивалі Рівненщини та Волині, де його вже добре впізнають. Продає прикраси у Луцькому замку.
«Я сам художник-дизайнер. Багато років пропрацював у мистецькій сфері. Займався розписом і реставрацією іконостасів, малював ікони для церков. Згодом пішов у дизайн інтер'єрів. Потім вчився гальванізувати покривати вироби міддю. Це я почав робити ще 6-7 років тому. Я дивився різні відео, і побачив, як на заході почали з'являтися листя, покриті металом. Я спробував освоїти цю техніку. Тут треба не тільки руку ювеліра мати, але і знати хімію та фізику», – просто розповідає чоловік.
Спершу Микола практикувався на березових листочках. Збирав, пробував обробляти, покривати металом і полірувати. Потім освоїв технологію сріблення. Для того потрібно чисте срібло, каже чоловік. Срібло він купує швейцарського виробництва, а для блискучого сріблення використовує німецький електроліт. Працювати з такими виробами – це завжди ретельно слідкувати за хімічними процесами.
«У наших ювелірних інститутах такі технології не вчать. Важливо робити все так, щоб воно не шкодило здоров'ю і було приємним до тіла людей. Я це роблю, а тоді вже фантазую із усяким – як скрутити листок, що додати, аби було гарніше», – розповідає чоловік.
В асортименті Миколи не тільки листки, але і гілки, шишки, насіння, і навіть квіти.
Ці прикраси вдягне не кожен, адже вони унікальні та не стандартні. Клієнтами пана Миколи є переважно жінки. Особливою популярністю вироби майстра користуються у молоді. Чоловік пояснює, що для людей це новинка, тому його роботами активно цікавляться покупці. Він їздить на ярмарки, фестивалі, продає онлайн.
Микола Єфімчук любить свою роботу, і коли береться за сережки чи підвіски, про заробіток він думає в останню чергу. Каже, ідеї мають іти від серця. Тоді й праця приносить задоволення, і на результат приємно глянути.