Успішно!

біхелсі

Волинян закликають запасатися дровами

На Волині лісівники вже готуються до нового опалювального сезону, який через на повномасштабну війну, може бути непростим.

На Волині лісівники вже готуються до нового опалювального сезону, який через на повномасштабну війну може бути непростим. Ще місяць тому стартувала активна інформаційна кампанія: на офіційному сайті Волинського ОУЛМГ та у соцмережах оприлюднили контакти відповідальних за реалізацію осіб та прописали, як це зробити. Процедуру купівлі дров спростили максимально, пише «Перший».

Опалення дровами цього року стає ще актуальнішим.Тож, попри те, що на вулиці – літня спека, чимало волинян починають запасатися твердим паливом. Особливо мешканці Маневиччини, адже ця місцевість негазифікована.

Володимир Павлюк – один із тих, хто купив деревину ще в липні.

«Зазвичай мені треба 1,5 машини дров і машину брикету – в мене твердопаливний котел. Разом із доставкою машина дров мені обійшлася у 4130 гривень – практично так само, як і минулого року.

Я завжди влітку заготовляю, щоб дрова встигли висохти до зими. Хазяїн, який себе поважає, так робить. Не дивлячись на війну», – каже пенсіонер.

Завідувач відділення Колківського центру профтехосвіти Микола Миронюк також уже запасається. Закладу, де навчається понад 200 студентів і працюють 50 людей, потрібно 1000 кубометрів дров на опалювальний сезон. Третина вже лежить на подвір’ї училища.

«Навіть якщо навчання буде онлайн, мінімально опалювати приміщення доведеться, аби зберегти його», – наголошує освітянин.

Що з цінами на дрова

Лісничий Маневицького лісництва ДП «Маневицьке ЛГ» Олександр Швець розповідає, що у їхньому лісництві ціни на дрова стартують від 447 гривень за куб – так коштує сосна і вільха. Береза і дуб дорожчі.

Загалом в області ціни на дров’яну деревину коливаються від 450 до 900 гривень за кубічний метр.

Листяні породи вартують більше, бо мають вищу калорійність і, відповідно, дають більше тепла. Ціни ж, порівняно з минулим сезоном, не надто зросли.

Щоб купити дрова, потрібно прийти в лісництво з паспортом та ідентифікаційним кодом, подати заявку, а вже за два дні розрахуватися й отримати дрова. Оплатити покупку можна через «Приват24» або касовий апарат.

«Ми пропонуємо адресну доставку додому, а також вже колоті дрова для тих, хто не може самостійно це зробити», – уточнює лісничий.

Ціна колотих дров коливається від 1100 гривень за кубічний метр до 1500, залежно від породи.

Щодо пільгових категорій, цього року, як і раніше, будуть передбачені індивідуальні умови для родин загиблих, діючих військовослужбовців.

Варто зазначити, що лісгоспи реалізовують дрова не лише для населення, а й закладів соціальної сфери: районних лікарень, шкіл, садочків, училищ.

Зважаючи на численні маніпуляції, які штучно створюються у соцмережах, лісівники наголошують: реалізація дров’яної деревини для населення та соціальної сфери відбувається на категорично інших умовах, ніж для промислового використання.

І це очевидно: адже дров’яна деревина для промислового використання відправляється на переробку, а не використовується як паливо. На Волині вся деревина – в тому числі дров’яна – реалізовується винятково через аукціони. Відмінною є і цінова політика.

Чи вистачить дров усім

Цього року багато деревини потрібно військовим для облаштування бліндажів. Попри це, запевняють лісівники, дров волинянам не бракуватиме.

Станом на кінець липня в області ще залишається 8,5 тисячі метрів кубічних дров, які люди можуть придбати вже, не чекаючи, поки прийде черга. З них 5 тисяч – колоті дрова різних порід, 3,5 тисячі – дров’яна деревина. Обсяг заготівлі цього року визначають після аналізу потреб за минулі роки. Зайвого не ріжуть.

Лісники радять не зволікати з покупкою, щоб не втрапити в період ажіотажу перед самим опалювальним сезоном.

Начальник відділу лісового господарства Маневицького лісгоспу Тарас В’яльцев ккаже, що на дрова ідуть переважно сухі та пошкоджені дерева, залишки після відбору ділових сортиментів.

«При цьому зруби щороку відновлюють в повному обсязі. Все, що забрали в природи, ми відновлюємо, створюємо нові насадження. Для цього у складі лісового господарства є розсадники. Природний цикл непорушений», – наголошує лісівник.

Додати новий коментар