ВідпочиньТЕ: #тишотишотур Албанією очима луцького фотографа

16 Серпня 2019

Текст: Аліна ХОЛБАН
Фото: Макс ТАРКІВСЬКИЙ

«Таблоїд Волині» продовжує розповідати про відпочинок відомих жителів нашого краю. Цього разу в рамках рубрики «ВідпочиньТЕ» читачі дізнаються, як луцький фотограф Макс Тарківський їздив в Албанію, та чому мандрівка отримала хештег #тишотишотур.

На Балканах Макс відпочивав вперше. Неймовірні краєвиди, гарна природа та чисте море справили на фотографа неабияке враження: «Я ходив, дивився на всю цю красу, фотографував і постійно повторював: “ти шо, ти шо”», – розповідає лучанин.

Рішення поїхати в Албанію для Макса було спонтанним: троє друзів, які давно планували подорож, запропонували йому поїхати з ними.

Дорогою до Ксамілу

Кінцевим пунктом призначення мандрівки був Ксаміл – курорт на півдні Албанії, що знаходиться на кордоні з Грецією.

«Виїжджали ми з Івано-Франківська – там живуть двоє друзів з нашої компанії. Їхали через Угорщину, Сербію, Македонію, Грецію. Дорогою до Албанії багато де зупинялися: в Сербії довелося заночувати, а Македонія взагалі стала для мене маленьким відкриттям», – розповідає Макс.

Подорожувала компанія власним транспортом – в одного з друзів був автомобіль.

«Це безперечна перевага: під час подорожі ми ні від кого не залежали, могли відхилятися від маршруту та нікуди не поспішали», – ділиться фотограф.

Також мандрівників приємно здивували прикордонні пункти: «На україно-угорському кордоні ми стояли три години. А вже на Балканах ніхто навіть не перевіряв багаж та не допитувався щодо мети поїздки. Всі були привітні та адекватні», – згадує лучанин.


«Показуха» та нічні посиденьки

Замість готельних номерів мандрівники вирішили зняти приватний будинок.

«Були вечори, коли ми самі готували їжу з морепродуктів – у внутрішньому дворику було барбекю. Іноді вечеряли та спілкувалися до пізньої ночі», – розповідає Макс.

Господарка будинку, в якому мешкала компанія, знала лише декілька слів англійською, тож молодим людям доводилося прикладати чимало зусиль, аби порозумітися з жінкою.

«Якщо нам було щось потрібно, ми з нею грали в таку собі "показуху" – жестами намагалися пояснити, що ми хочемо та кожного разу на "чу-ва-чі" розігрували, хто буде з нею спілкуватися», – з посмішкою пригадує фотограф.


Веслували на матраці та зустрічали схід сонця

Кожен день у Кскамілі був яскравим та насиченим.

«Одного разу ми встали о шостій ранку та відправилися на катамарані на сусідній острів, – згадує Макс. – Було кайфово: схід сонця, людей немає, тиша... Виникло таке відчуття, ніби ми потрапили на Мальдіви».

Нудьгу друзі долали по-різному:

«У нас був великий надувний матрац. Якось нам стало нудно, тож ми позичили весла та почали “навалювати” по всьому морю. Здається, тоді на нас всі люди дивилися. Потім ми “пришвартувалися” біля катамаранів, і так на тому матраці і заснули. В результаті – згоріли на сонці».



Ціни та бюджет

Макс розповідає, що ціни в магазинах та закладах харчування в Албанії приблизно такі ж, як в Україні, а в деяких ресторанах – навіть дешевші.

«В супермаркетах все є, складно було знайти лише сметану», – ділиться фотограф.

Витрати на дорогу становили приблизно 2 500 гривень з особи, а проживання за десять діб – 3 150 гривень. За підрахунками лучанина, на всю поїздку він витратив приблизно 13 тисяч гривень.


Пам’ятник українцям в Албанії

До Ксамілу приїжджає безліч туристів з різних країн. За словами луцького фотографа, там особливо багато українців і майже немає росіян.

«Українців настільки багато, що іноді здається, що ти не так вже й далеко від’їхав. На вікнах готелів нерідко можна побачити українські прапори. Більшість співвітчизників, з якими ми знайомилися, були з Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей», – розповідає Макс.

В центрі Ксаміла стоїть скульптура, яку друзі жартома назвали пам’ятником українцям в Албанії.


Кухня

Одна з кулінарних цікавинок, яку побачили мандрівники – м'ясо під йогуртом, запечене в духовці.

Здебільшого друзі харчувалися стравами з різноманітних морепродуктів – мідій, риби, креветок.

«В магазині можна купити свіжу рибу або трохи доплатити, щоб тобі її одразу приготували», – каже фотограф.



Засмага на згадку

На згадку про подорож в Макса лишилася засмага, магніти на холодильник і, ясна річ, багато фотографій та відео-матеріалів.

«Також привіз підводну маску, яку випадково знайшов у морі, та албанські шоколадки і печиво», – додає фотограф.
















***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter