ВідпочиньТЕ: за що книжкова блогерка з Волині полюбила Болгарію

01 Серпня 2019

Текст: Мар'яна САМОЙЛЮК

«Таблоїд Волині» продовжує рубрику: «ВідпочиньТЕ». Мунулого разу ми розповідали про яскравий морський відпочинок луцької хореографки Олени Балабаш. Цього разу розповімо про гірсько-морську подорож до Болгарії книжкової блогерки з Луцька Анни Єкименко-Поліщук.

Не погоджуйтесь на гірше, обирайте ідеальний варіант!

Анна Єкименко-Поліщук на відпочинок їздить часто. До Болгарії поїхала із вірним супутником – чоловіком. Обрали гірську місцевість між Светі Власом та Єленіте. Комплекс відпочинку «Імперіал», де вони зупинились, оточений сосновим лісом, а його вікна виходять на чудовий морський пейзаж. На території комплексу – близько п'ятнадцяти басейнів. Блогерка вважає це місце ідеальним для тих, хто має проблеми з легенями.

«Ми знайшли прекрасний Fort Noks. До нього входять п’ять комплексів. Ми жили в Імперіалі. Це друга лінія (через те, що це гірська місцевість, комплекси побудовані каскадом), яка розташована не на березі моря, а трішки вище – уже в горах.Оскільки в мене були трішки проблеми з легенями, то це ідеальне місце, воно вважається одним з найкращих оздоровчих курортів», – зазначила вона.

Анна з чоловіком Віталієм довго обирали місце для гірсько-морського відпочинку.

«Мене лікарка послала на море. Тому я одразу ж почала виконувати приписи та пішла обирати місце для відпочинку. Для нас було важливо, аби можна було кудись ще піти на прогулянку, побачити нові місця, скуштувати місцеву кухню. Тому варіанти з all inclusive майже одразу відпали. До того ж, я більше люблю гори, ніж море. Тому почали шукати варіанти, де можна поєднати й те, й інше. Спочатку був варіант поїхати у Туреччину, та зрештою вирішили, що Болгарія ідеально відповідає нашим запитам», – розповіла блогерка.

Відпочинок у горах і на морі поєдували вдало. Дихали свіжим повітрям і плавали у зеленому, чистому морі. Анна каже, що вода тут настільки чиста, що видно було не лише ноги, а й мушлі та навіть те, як бігають маленькі краби. Оскільки наші герої люблять, щоб навколо було поменше людей, вони плавали у скелястих бухтах.

Місця, які варто відвідати

У Болгарії достатньо цікавих сучасних й історичних місць. У першу чергу піарниця рекомендує відвідати Несебир – історичне містечко-острів. До нього мандрівники діставалися автобусом за 40 хвилин. Він оголошений архітектурним і археологічним заповідником і потрапив до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Невелике розчарування викликало у подружжя те, що у всіх будинках розміщені крамниці.

Туристка наполегливо радить відвідати ресторан «Діоніс», зокрема, скуштувати тут мідій.

У місті Светі Власі на волинян неймовірне враження справив порт «Marina Dinevi», в якому швартують яхти. Вночі це місце цікаво освітлюється.

Сервіс в Болгарії – на достойному рівні, запевнила Анна.

«Усі дуже доброзичливі, офіціанти приймають замовлення з посмішками. У магазинчиках до тебе починають говорити й пропонувати допомогу. Коли спілкувалися з продавцями, то й вони кажуть, що усвідомлюють: усі туристи – це їхній заробіток. І якщо людям тут сподобається, то вони порекомендують це місце друзям (ми зараз так і робимо). За вісім днів жодного разу не було чогось неприємного (за виключенням не дуже смачних мідій, більше до тієї продавчині не верталися)», – розповіла туристка.




Ще з плюсів, про які розповіла піарниця: у них всі працюють «по-білому». Анна купувала магніт за 1 лев (приблизно 15 гривень), і їй відразу ж роздруковували чек. І так абсолютно скрізь: в автобусах, магазинчиках чи сувенірних лавках.

А ще продавці намагаються вгадати, з якої ви країни. До Анни та її чоловіка найчастіше зверталися польською.

Любителям великих порцій – до Болгарії

Про болгарську кухню, каже туристка, розповідати можна довго. Головне, що потрібно знати – багато не замовляйте!

Найбільше парі сподобалися мідії: Анні – із часниковим соусом, Віталію – з вершками.

Також мандрівниця радить спробувати шопський салат. Але застерігає, що спершу варто глянути на вихід страви. Порція велика, дві людини «не подужають». Однак, є можливість спакувати залишки з собою.

«У заклади краще ходити більшими компаніями, адже з цими порціями скуштувати більше однієї-двох страв нереально», – попередила блогерка.


Якщо порівнювати з Луцьком, то ціни – як у закладах середнього рівня. Якщо з Києвом – дешевші. Наприклад, за 800 грамів мідій ви заплатите приблизно 9 левів (135 гривень). Вино коштує 7 левів (105 гривень) за півлітровий глечик. Салати – від 3 левів. Сачі – 15 левів.

Найбільш на відпочику в Болгарії Анні не вистачало кави.

«Найбільша проблема – це кава. Адже її майже немає. Вулична – лише з автоматів, а такого, як у нас, на кожному кроці – немає», – пригадала жінка.

Що варто придбати на згадку

На вулицях ідеально чисто, ніде немає табличок «не смітити», однак є багато смітників. Немає яскравих вивісок чи забагато реклами. Люди нікуди не поспішають, а ще – дуже тихо й затишно. Було дуже багато українців, причому, як тих, хто приїхав на відпочинок, так і працівників.

Туристи вивчили кілька слів болгарською, адже людям приємно, коли з ними вітаються чи дякують їхньою рідною мовою. У меню страви записані болгарською, російською та англійською. Подружжя намагалося замовляти болгарською. Загалом порозумітися у цій країні доволі просто, запевнила піарниця.

На згадку про відпочинок купили колекційне вино (у Несебирі натрапили на прекрасну винарню). За маленьку пляшечку – 350 мілілітрів – пара віддала 165 гривень. А ще придбали лукум (пачка, залежно від розміру, вартує від 30 гривень). Також, там дуже популярні троянди, в тому числі ласощі з них, сиропи, косметика, мило. Останнє, наприклад, вартує від 15 гривень, розповіла Анна.



А от магнітики не купували.

«Якщо чесно, то магніти там дуже страшні. Вартують 1-3 лева (від 15 гривень). Але ми їх майже не купували. Я робила світлини, тому, як дійдуть руки, планую з усіх наших подорожей зробити авторські магнітики. Знайшла доволі гарні листівки – репродукції картин з краєвидами моря. Тому придбала на згадку саме їх, ціни – 1,5-2 леви», – поділилася спогадами книжкова блогерка з Луцька.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter