У центрі Луцька з'явився мурал з таємними сенсами

07 Серпня 2020

У рамках стріт-арт фестивалю «Lutsk Wallking» був створений перший з чотирьох муралів із доповненою реальністю.

Автором стінопису «Рівновага» є лучанин Сергій Радкевич.

Першим завданням цього розпису є організація території, а також врівноваження та відновлення цільності даної площини засобом муралу. Ця будівля є частиною історичної спадщини, на жаль, на сьогодні вона втратила свій первинний вигляд. Тому було обране легке тональне та колірне вирішення, зі спокійною лінійною графікою, щоб зібрати всі фактури, нанесені, як утеплення у єдине зображення.

Домінуючими елементами у муралі є кола, що повторюють колишній мурований дах над первинним входом у будівлю.

Іконописна рука – знак людини-творця. Особа, яка будує простір для інших, захищає та зберігає природу. Символом природи є квітка, яка немов проростає з людської долоні, натяк на взаємозв’язок людини та природи.

Локальним наративом обрано візерунок з військової уніформи, адже навпроти знаходиться музей військової техніки. Цей орнамент у роботі перевтілюється у хвилі – як апеляція до реальної річки, що знаходиться позаду будівлі. Цей символ – знак миру. Прагнення до спокою і рівноваги.

У муралі є текст, закодований шрифтом Брайля. Сюрреалістичний елемент, в якому є слова і зміст, але неможливо прочитати.

«"Нуль метрів над рівнем моря" – це власна цитата, яку я часто використовую. В ній йдеться про те, що лінія горизонту згладжує і вирівнює всі нерівності. Це спокій, до якого потрібно прагнути, якого ми потребуємо саме зараз», – коментує автор.

Онлайн-фестиваль стріт-арту «Lutsk Wallking» відбудеться 22-23 серпня. Глядачі із всієї України побачать та ознайомляться із різними представниками вуличної культури та їх роботами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЖИТОМИРЩИНІ З’ЯВИВСЯ СТОМЕТРОВИЙ МУРАЛ НА ЧЕСТЬ ВІДОМОЇ ВОЛИНЯНКИ0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter