Студенти ВНУ «стилізували» викладачів. ФОТО
У межах Тижня факультету культури та мистецтв у головному корпусі Університету відкрили виставку стилізацій портретів викладачів
14 Квітня 2024
Успішно!
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків відновлює свою роботу
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків відновлює свою роботу. У п'ятницю, 3 червня, о 17:00 в Музей сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться відкриття виставки «Пошук слів».
Понад місяць Данік Манжос та Роман Мінін працювали у Музеї Корсаків над цією виставкою.
РОМАН МІНІН - український художник, живописець, графік, фотограф, автор об'єктів та інсталяцій, учасник і організатор стріт-арт фестивалів. Живе і працює в Харкові.
Роман про виставку:
«Прискорюється час. За всі роки незалежності України ми пережили політичні та соціальні зміни багато разів. Ми вже звикли підбирати слова. Слова, які б характеризували дійсний стан життя країни за будь-який період. Це погано і добре водночас.
Добре, що досі в нас є вибір, бо ми живемо в демократичній країні, але й погано те, що в нас змінюються контексти, змінюючи смисли цих слів.
Я намагався розмовляти про цю війну ще заздалегідь: зробив серію фотографій про війну.
Більша кількість моїх композицій – завжди були про війну…
Я сказав все про цю війну ще до того як вона сталася.
І зараз в мене дійсно залишилось не дуже багато слів. І ці слова потрібно шукати.
У 2010 році я вигадав композицію, яка називається "План втечі з Донецької області".
Вона була початком мого захоплення шифруванням слів та віршів.
Мені дуже подобається, коли у витворі мистецтва потрібно щось шукати, тому створюю свої композиції складними, щоб глядач не відразу міг знайти всі відповіді.
Ще мені імпонує назва цієї виставки, тому що спостерігач повинен зрозуміти, що творчий вислів митця не завжди вербальний.
Тому я впевнений, що наше сучасне мистецтво співзвучне із настроєм багатьох відвертих.
Шукайте слова».
ДАНІК МАНЖОС - український художник, народився в Донецькій області, закінчив Київську академію мистецтв, мешкає та працює у Києві.
Даня про виставку:
«Мене запросили у Луцьк створювати величезні полотна, сталося це під час війни. І я, як художник маю відчуття обов’язку висловлення своїх думок стосовно цього...
Але не знаю, які саме слова є найбільш актуальними, важливими.
Я вважаю, що це надзвичайна відповідальність - створювати мистецтво зараз: ідеї автора мають бути дуже виразними, чіткими, які відображатимуть цей складний час, в якому ми живемо. Тому розділив цю відповідальність (саме за зміст думок), і залучив до проєкту різних людей: вимушених переселенців, дітей і дорослих, працівників інституції.
Наприклад, дівчинка Злата написала, що дуже скучила за своїм котиком Басіком, написала 5 разів – переконливо.
Анастасія написала свою адресу в Донецькій області.
Катя написала, що цінує момент в якому живе, і усе навколо себе.
Відвідувачі написали «дякую» Музею Корсаків за те, що він є.
Картина мого світу, де найважливішим є краса і момент, в якому ми є, що потрібно цінувати та шукати красу, навіть якщо усе здається сірим, і нічого милого в тому не бачиш - у вигляді сонця, неба, квітів...
І у центрі цієї роботи - силует людини.
Пошук слів».