Ветерани протестували «Пузату хату» у Луцьку. ВІДЕО
У Луцьку ресторан «Пузата хата», що на 5-му поверсі ЦУМу, відвідали ветерани війни, які внаслідок отриманих травм пересуваються на кріслах колісних.
09 Липня 2024
Успішно!
У Луцьку на вулиці Братковського, 9, що належить до території державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», працівники виявили незаконні земельні роботи
У Луцьку на вулиці Братковського, 9, що належить до території державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», працівники виявили незаконні земельні роботи. Тут вирили траншею.
Про це Суспільному розповів юрисконсульт адміністрації Діонісій Грицюк.
Загорожу у вигляді плівки, за якою велися бездозвільні роботи, ввечері 16 березня помітив заступник директора заповідника Віктор Баюк.
Зранку 17 березня на місці робіт склали відповідний акт візуального обстеження, зокрема заміряли траншею, глибина якої становила до одного метра й довжина – майже шість метрів. Зі слів юрисконсульта, погоджень на земельні роботи за цією адресою в заповідника не запрошували.
Будь-які земельні роботи більше як на 10 сантиметрів в глибину, каже юрисконсульт Діонісій Грицюк, без погоджень заборонені.
«Ми знаходимося на археологічному культурному шарі, де б ми не стояли в Старому місті. Вірогідність того, що під нами справді є якісь цікаві артефакти дуже висока. І без нагляду археолога людина просто відкине його в сторону або розтрощить – і все по тому», – зазначив фахівець.
Біля будинку на вулиці Братковського, 9 кореспондент Суспільного зустрів лучанина Віктора, який, з його слів, 10 днів тому придбав квартиру в цьому будинку на першому поверсі.
Чоловік розповів: вирішив прибрати прибудинкову територію та вивезти з неї нагромаджене за роки сміття. Зі слів Віктора, вирішив тут посадити туї та висіяти траву, щоб облагородити прибудинкову територію. Хто копав траншею, говорить, не знає.
«До траншеї я ніякого відношення не маю. Я її не копав. Я її не заказував. Я роблю благоустрій цієї ділянки, копав особисто і садив туї. Туї я купляв за свої кошти, і посадив туї, щоб було гарно. Нічого будувати тут не збираюся», – сказав лучанин.
На місце земельних робіт зранку 17 березня виїжджали інспектори муніципальної варти, однак працівників, які виконували роботи, не виявили, – зазначив начальник відділу контролю за благоустроєм та санітарним станом Олександр Матрунчик. Каже: цього року це перший випадок порушення в старій частині Луцька.
«Надалі будемо встановлювати особи порушників. В разі їх встановлення буде складений адміністративний протокол і буде направлено до адміністративної комісії за місцем проживання порушника. Порушнику загрожує штраф від 340 до 1 360 гривень», – сказав Олександр Матрунчик.
Для проведення будь-яких земельних робіт в межах Старого міста в Луцьку, додав юрисконсульт Діонісій Грицюк, власникам ділянок попередньо потрібно звернутися із заявою до адміністрації історико-культурного заповідника.