Успішно!

У Луцьку презентували фільм «Чубай. Говорити знову». ФОТО

«Чубай. Говорити знову» — це документальна драма про світ легендарного поета

У неділю, 7 травня, в «Культурному укритті» відбулася презентація фільму «Чубай. Говорити знову» разом із його творцями. Організатори заходу – команда Міжнародного
літературного фестивалю «Фронтера» та кіноклуб легального авторського кіно в Луцьку «Ангар Cinema».

«Чубай. Говорити знову» — це документальна драма про світ легендарного поета. До слова, головного оповідача у фільмі зіграв культовий письменник, живий класик сучасної літератури Сергій Жадан.

На прем’єрний показ у Луцьк приїхали Соломія Чубай (ініціаторка створення стрічки та донька поета), Михайло Крупієвський (режисер) та Ірина Сабанадзе (продюсерка).

Після короткого представлення організаторами та творцями фільму «Чубай. Говорити знову» — стартував сам показ. Грицько Чубай поет у фільмі йшов тлом, адже на першому плані — драматична історія Чубая саме як людини. Документальний фільм із трьох частин. Про вибір, про пошук батька, і головне — про систему, яка ламала людей.


Більшість людей знає цю постать завдяки сину – лідеру гурту «Плач Єремії», який поклав на музику та виконує протягом кількох десятиріч вірші батька.

«Тарас і його пісні — це була його історія з татом. Мені дуже хотілося, щоб люди почули його вірші без музики», – розповідає донька митця Соломія Чубай

Вона поділилася родинною драмою. Розповіла, як по крихтах збирала для себе образ батька, якого втратила дворічною дівчинкою. Каже, цей фільм став для неї діалогом із татом, діалогом пізнання. З життя поет пішов, коли йому було лише 33 роки. Після переїзду до Львова він затоваришував з подружжям Калинців. Згодом його й багатьох інших представників української інтелігенції заарештовують. Калинців засуджують до 9 років таборів, Чубая відпускають, але його життя перетворюється на пекло… Він шукав, як вижити, працював на дуже низькооплачуваних роботах, аби прогодувати і підтримати родину. Та зрештою пішов з життя.


 

Історія Чубая дуже непроста і дражлива, тому Михайлові Крупієвському було важливо враховувати емоції кожного, з ким спілкувався. Каже, що ніхто з сучасників Чубая не хотів повертатися до цієї історії, всі хотіли забути. А потім вони виговорились — і їм стало легше.

Режисер узяв на головну роль Сергія Жадана, бо він ідеально підходив для підкреслення образу харизматичної особистості з сильним поетичним голосом. Як розповіла продюсерка Ірина Сабанідзе, Сергій виявився ще й ідеальним у співпраці. Режисер фільму розповів, що зараз готується окремий проєкт — портал із фільмом «Чубай. Говорити знову» різними мовами, на ньому можна буде додатково побачити епізоди, які не ввійшли до стрічки.


 

Під час обговорення головних ідей фільму, окрім знайомства з життям Грицька Чубая його донька, Соломія додала, що хотіла, аби усі знали: «Це нищив совок у мирний час
— це основний месидж». До слова, увесь прибуток від події перерахували на Волонтерський штаб «Ангар».


 

Додати новий коментар