У Луцьку працює пункт допомоги переселенцям з тваринами. ФОТО

23 Серпня 2022

У Луцьку волонтери, які опікуються покинутими тваринами, відкрили пункт видачі безплатної допомоги переселенцям, які евакуювалися на Волинь з домашніми улюбленцями. В пункті допомоги переселенці можуть отримати речі та харчі для котів і собак, яких взяли із собою тікаючи від війни

Про це розповіла Суспільному волонтерка Вероніка-Соломія Цибульська, яка допомагає переселенцям з тваринами знайти житло.


«Почалось все з групи в фейсбуці, я почала допомагати людям, які їдуть сюди з котами-собаками, шукати житло, це найнагальніша потреба, знайти житло їм важче. Є державні пункти, є інші волонтерські, але такої, щоб це була саме допомога біженцям з тваринами, у Луцьку ще не було», – розповідає Вероніка.

Допомогу для тварин переселенцям роздають тричі на тиждень. Волонтери закликають небайдужих приносити в пункт засоби гігієни, аксесуари та корм для тварин, в якому завжди є потреба.

"До нас переважно йдуть жінки з дітьми різного віку, тому ми будем раді, якщо лучани і мешканці області поділяться не лише одягом і взуттям, але і косметика, засоби гігієни, побутова хімія, все-все. Люди втікають від війни і багато вони з собою взяти не можуть», – додає волонтерка.


Переселенці з Мелітополя Наталії, яка приїхала до Луцька разом з кицькою і собакою, волонтери допомогли знайти житло. До цього, каже жінка, довелося поміняти дві квартири, бо орендодавці були проти тварин. Німецькій вівчарці Дейку довелося декілька днів жити в Луцькому зоопарку.

«Дуже важко знайти житло з твариною. Я написала Веронці, це був вже крик душі і вона пише: заспокойтесь, заселяйтесь, будем думати, що зробити з собачкою. І вона дала контакти зоопарку», – розповідає переселенка.


Нині у Луцьку Наталія живе у зйомному помешканні, де їй дозволили тримати улюбленців. Старший син жінки – оборонець «Азовсталі» нині проходить реабілітацію.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter