Митець – як мольфар: нова Розмова в Музеї Корсаків
Інтерв'ю з Олегом Давиденком розпочинає новий, четвертий, сезон культурологічного проєкту дослідниці українського сучасного мистецтва Світлани Федонюк «Розмова в музеї Корсаків».
08 Квітня 2024
Успішно!
Культура є важливою в житті кожного, а культурні цінності формують людину як особистість.
Культура є важливою в житті кожного, а культурні цінності формують людину як особистість. Сучасна молодь, на жаль, не асоціює своє дозвілля з закладами культури чи культурними подіями міста. Так зване покоління Z важко «чимось вразити» і заохотити до вивчення культурної спадщини навіть через гру, якщо вона не пов'язана з улюбленим смартфоном. Так виникла ідея грантового проєкту «Інтерактивна культура», який успішно реалізовується на теренах Волині з вересня 2021 року і фінансується за підтримки House of Europe та Європейського Союзу.
У чому суть та яка ціль культурного проєкту?
«Інтерактивна культура – грантовий проєкт зі створення ігор у мобільному додатку, використовуючи фінське програмне забезпечення ActionTrack. Основна ціль проєкту – підвищення кваліфікації та розвиток професійних компетентностей організатора на основі вивчення кращих практик гейміфікації у країнах ЄС»
Як проходило навчання і хто є закордонним партнером проєкту?
«Партнер проєкту – компанія ««Good Books» (Польща), ексклюзивний партнер фінської компанії TAZ, яка розробила програмне забезпечення ActionTrack. Онлайн-навчання тривало 6 тижнів під наставництвом європейського ментора. Вразив віртуальний тур бібліотеками Польщі, Чехії, Німеччини, Великобританії та Скандинавських країн. Новітні діджитал-технології, бібліотечні івенти та проєкти, налагоджена співпраця з громадськістю та владою, закордонне партнерство – усе не просто відповідає сучасним тенденціям, а захоплює та надихає до наслідування», – зазначила оранізатор проєкту Мирослава Будчик.
Чому саме гра як спосіб навчання?
«Сучасному поколінню навчання дається легше через гру, та й мобільні ігри зараз в тренді. До прикладу, в школі урок історії. Що краще: дати самостійну роботу чи дати учням зіграти в гру з тими самими питаннями чи завданнями? Очевидно, що цікавіше їм – зіграти в гру. Є різниця систем, які діють у грі та навчанні. Якщо в учня щось не вийшло у школі, то він отримає двійку. Але, коли в нього щось не виходить у мобільній грі, то він отримає сигнал – «спробуй ще, почни знову». І таким чином через гру в нього з’являється мотивація до навчання та пізнання чогось нового»
Чим унікальне це програмне забезпечення?
«ActionTrack – програмне забезпечення для створення власних мобільних ігор, квестів та тематичних прогулянок. Застосунок працює на основі Google Maps, хоча можна використовувати і інші карти, наприклад карту довоєнного Луцька чи карту Хогвартса. Крім того, квести можна проводити і в середині приміщення, вимкнувши функцію карт. Програма дає можливість продумати завдання різних видів - відгадати локацію за аудіозаписом, вулицю за картинками, розшукати культурний об’єкт та зробити з ним селфі, відео завдання, тестові завдання, ребуси тощо»
Які квести вже проведено і які ще заходи проєкту заплановано?
«Загалом, в рамках проєкту розроблено 7 культурно-мистецьких квестів («Легенди Жидичинського монастиря», «Луцьк культурний», «Мистецтво графіки», «Загадкова Леся», «Луцьк різдвяний», «Луцьк – місто Янголів», «Мистецтво графіки крізь призму духовності»), проведено 12 заходів для більш як 200 учасників. У лютому 2022 року планується проведення двох тренінгів з гейміфікації та онлайн-конференція для представників закладів культури Луцької МТГ. ActionTrack – це «справжня знахідка» для сфери культури, адже через інтелектуальні ігри та культурно-мистецькі квести можна формувати у покоління Z культурні цінності та заохотити їх до вивчення культури і її надбання.»
Проєкт «Інтерактивна культура» в соц. мережах:
https://www.facebook.com/InteractiveCulture.project
https://www.instagram.com/interactive_culture/
Мирослава Будчик,
організаторка проєкту,
керівниця проєктного відділу
ВОГО «Перспективи Волині»