У Луцькому зоопарку оселилися червоні вовки. ФОТО

02 Травня 2021

Луцький зоопарк приготував для своїх гостей гарний подарунок. Відтепер серед його мешканців можна буде побачити і червоних вовків. Радісну новину повідомили на сторінці зоопарку у Фейсбук.

«Отож, у Луцькому зоопарку – новосели!

Червоні вовки приїхали до нас тижнів два тому із зоопарку в Австрії. Вони вже відбули карантин і доступні для огляду. Вольєр – навпроти лев’ячого містечка.

Маємо аж три особини цього виду: самичку та двох самців. Їм по 8 місяців. І ми дуже пишаємося цим урізноманітненням нашої колекції, адже такі тварини є лише у трьох зоопарках України. Луцьк став четвертим!!!

А можливе це тому, що наш зоопарк є у міжнародній системі моніторингу тварин ZIMS. Це, так би мовити, єдина база зоопарків усього світу. Така взаємодія дає нам можливість обмінюватися колекціями, зокрема брати тварин на перетримку.

Довідково:

За інформацією з «Вікіпедії», куон гірський або червоний вовк гірський, азійський дикий пес, індійський дикий пес, дхол — хижак з родини псові, що мешкає в Південній та Південно-східній Азії.

Куон гірський є єдиним збереженим представником роду куон. Від своїх родичів з роду пес відрізняється меншою кількістю молярів та сосків. Через знищення самих куонів та їхніх місць проживання, занесені в Червону книгу Міжнародного союзу охорони природи. На людей ніколи не нападають, не шкодять сільському господарству. Вся кількість представників куонів по світу становить менш ніж у 2 500 дорослих особин і тенденція зменшення їх чисельності триває. У неволі, в різних зоопарках та заповідниках, міститься приблизно 110 особин.

Куони дуже соціальні тварини, що живуть у великих кланах, які іноді розділяються у менші зграї задля полювання. Всеїдні. Бояться людей, тому їх важко приручити, але дуже сміливі, коли потрібно захищати свій клан: куони можуть напади на вепрів, індійських буйволів та тигрів», – розповідають у дописі.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter