У луцькому виші показали винахід для боротьби з COVID-19. ФОТО

29 Квітня 2020

Кафедра матеріалознавства Луцького НТУ виготовила 3D друком гаджет для відкривання вхідних дверей у головному корпусі зап’ястям, а не долонею. Про це повідомили на офіційному сайті вишу.

За словами завідувача кафедри матеріалознавства Миколи Мельничука, задум був реалізований силами студента-магістранта та асистента кафедри. Після вдалого експерименту науковці готові за запитом надрукувати такі ручки безкоштовно для соціальних об’єктів міста задля боротьби з COVID-19.


«Я лише ідейний натхненник, все решта це – робота команди. Ідея не наша, я ії побачив у наших колег з Бельгійської компанії Materialise у Льовені і запропонував колегам реалізувати у нас. Студент-магістр та за сумісництвом лаборант Рома Остапчук під керівництвом асистента Сергія Куцика зняли розміри та спроектували у SolidWork ЗD модель та виготовили на нашому 3D принтері. Сьогодні встановили на двері експериментальний зразок, за результатами експлуатації побачили, що геометрію необхідно трошки покращити для більшої жорсткості і ми готові за потреби надрукувати скільки необхідно, щоб додатково убезпечити наших колег та студентів. До того ж, дуже вчасно було закуплено за кошти університету пластик для 3D принтера, який ми замовляли раніше. Тому кафедра готова включитися у боротьбу з COVID-19 та за запитом надрукувати безкоштовно такі ручки для соціальних об’єктів міста, лікарень, шкіл і тп», – розповідає завідувач.


0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter