У луцькому парку встановили скульптури слона та динозавра. ФОТО

17 Липня 2021

Текст: Юлія МАЛЄЄВА

Фото: Олександр ДУРМАНЕНКО

Вчора, 16 липня, на алеї в центральному парку встановили металеві скульптури слона та динозавра. Вони знаходяться біля входу до зоопарку на заздалегідь підготовлених майданчиках.

Про це повідомляє ІА «Волинські новини».

Над металевим слоном чотири місяці працювали троє ковалів: Віктор Семенюк, Сергій Остапенко та Віктор Щасливий. Висота цієї фігури близько трьох метрів, а вага – понад півтори тонни. Віднедавна цей металевий слон став власністю міста, адже це – подарунок від меценатів.




«Ми захотіли щось подарувати місту, підійшли до Валерія Бондарука, той вже бачив наші роботи, запропонував виготовити скульптуру слона. Це хороша добра тварина, а біля входу в зоопарк він, думаю, буде доречним. Тож завдяки Валерію Бондаруку і меру міста Ігорю Поліщуку тепер наша робота прикрашатиме паркову алею», – каже Віктор Щасливий.

Майстер зазначає: конструкція не боїться ані дощу, ані сонячних променів, поґрунтована якісними ґрунтовками, пофарбована німецькими фарбами і полакована стійким італійським лаком. Тож, обіцяє, скульптура стоятиме більше десятка років.


Поруч свою роботу презентував коваль з села Милуші Анатолій Гилитуха. Його творіння – кількаметровий динозавр, два роки в готовому вигляді стояв на подвір’ї майстра. Робота – дуже трудомістка. Каже, що вирішив втілити цю ідею, аби спробувати власні сили. Так, близько тонни металу перетворилося на доісторичну істоту. Це, зі слів майстра, його найбільша, але не найскладніша в плані деталізації робота.

«Якщо рахувати день у день по 12 годин, то на виконання роботи пішло десь пів року. Але робив я його 5 років, в перервах між роботою. Коли я його тільки починав робити, замовлень на той момент не було, хотілося спробувати свої сили», – зазначає майстер.


Аби встановити скульптури, посприяла й дирекція Луцького зоопарку, підготувавши майданчики для монтажу. Керівниця зоопарку Людмила Денисенко зазначає, що місце для скульптур визначили не випадково: вони не тільки викликатимуть асоціації зі звіринцем, а й будуть захищені, бо територія – освітлена і проглядається на відеокамерах.






3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter