У луцькій школі батьки виступили в ролі вчителів. Фото

23 Травня 2019

У Луцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 19, в якій протягом останніх років впровадила чимало цікавих проектів, наважилися на цікавий експеримент. В рамках «Демократичної школи» уроки для учнів запропонували провести батькам, які хоч і не мають педагогічної освіти, проте змогли подати чимало цікавого матеріалу школярам.

Як розповіла заступниця директорки з питань виховної роботи Алла Давидова, школа є учасницею норвезького освітнього проекту імені Вергеланда «Демократична школа», який наразі активно розвивається у навчальних закладах України.

«Ми пройшли спеціальне навчання у Львові, й у нас вже відбулося три зустрічі з нашими тренерами. В школі створена ініціативна група яка складається з вчителів, учнів, батьків та представників громадськості. На другій зустрічі з тренерами ми обговорили всі стандарти, які задекларовані в посібниках Ради Європи, визначилися з тими проблемними питаннями, які на нашу думку найважливіші для нашого навчального закладу. На третій зустрічі ми обрали собі три стандарти, які стосуються діяльності школи, учнів, батьків, громадськості, для того, щоб власне почати впровадження самого проекту. Насамперед це стосується учнівського самоврядування, адже самі учні хочуть зробити його більш дієвим.

До планування роботи школи ми хочемо долучити учнів і батьків. В рамках цього стандарту в нас уже здійснені перші кроки. До прикладу, під час шкільних Днів науки ми спробували залучити до проведення уроків батьків. Вони не є вчителями, але спробували себе в ролі педагогів для того, щоб більш згуртувати батьківський, вчительський та учнівський колективи. Батькам було цікаво, адже вони не чекали, що їм можуть так просто дозволити провести урок. Цікаво було учням, бо для них це був сюрприз, що їхні мама, тато, бабуся чи дідусь можуть прийти в школу і провести урок в їхньому класі. І для педагогів теж є плюс, адже батьки на власному досвіді побачили, що це за праця, яка є віддача і як потрібно поводити себе по відношенню до вчителів. Далі будемо залучати батьків до обговорення планування навчання на наступний рік, вислуховувати пропозиції та побажання, приймати певні спільні рішення», – розповіла Алла Давидова.

Так урок математики в 5-А класі провела мама Трухіна Оксана Миронівна. Темою заняття став «Усний рахунок Соробан (ментальна арифметика)». Учні ознайомились із японською рахівницею Соробан (абакус), навчились додавати і віднімати двоцифрові, трьохцифрові числа на рахівниці і в уяві з швидкістю 0,1 - 0,4 секунди, працювали над пальчиковою моторикою, провели ігри «Назви число», «Дідусь Соробан».



Мама, учня 2-Б класу Рожило Іванна Миколаївна,прекрасно провела урок математики, застосувала різні методи та прийоми,використала багато роздаткового матеріалу. А урок літературного читання провела мама учениці 2-Б класу Мартинюк Валентина Євгеніївна. Змістовним, чітким та зрозумілим був матеріал уроку. Поринули у світ нового та незвичайного. Особливо зачарували власноруч намальовані тематичні малюнки.






У 7б класі дві мами – Інна Кот та Інна Ормелі – любителі рукоділля. Тому вирішили провести урок трудового навчання, навчити дітей робити виріб з ниточок, типу браслета, на сленгу підлітків – «фенечка». Накупили різнокольорових ниток, щоб було цікаво. Плели на картонці. Такого способу ніхто з учнів ще не бачив. У хлопців виходило не гірше, ніж в дівчат, а часом і краще. Інна Кот зазначає: «Ми дуже хвилювалися. Зрозуміли, скільки нам не вистачає вмінь, щоб зацікавити дітей і вмовити їх послухати, що їм кажуть. Висловлюємо щиру вдячність вчителям нашої школи, які невтомно роблять це щодня!».

Нестандартно пройшов у 8-Б класі і урок фізичної культури. Трохимович Ірина Петрівна запросила дітей на заняття з фітнесу у спортивний клуб «Лідер». Калорій спалили чимало.

У 8-Б класі урок української літератури на тему «Гумористичні твори. В. Чемерис «Вітька плюс Галя. Повість про перше кохання» провела мама Фрончка Тараса – Алла Миколаївна. Обговорювали зміст твору, значення кохання в житті людини, характеризували головних героїв, розглянули згадані у повісті фразеологізми та їх лексичне значення. А на уроці біології мама Зінгель Яни – Ірина Мефодіївна – кваліфіковано пояснила дітям, як зміцнювати імунітет, боротися з алергіями та не допустити такого небезпечного захворювання як СНІД.



У 7-А класі урок трудового навчання провела Клокова Ольга Анатоліївна на тему «Приготування кондитерських виробів без випічки». Дівчатка готували солодкі страви, презентували напрацювання, і, звичайно, почастували хлопців. А урок фізичної культури проходив під чітким керівництвом Авдєєва Анатолія Вікторовича.





Урок української мови в 6-Б класі провела мама Коруки Ореста – Юлія Володимирівна.



Як розповіла Алла Давидова, подібні уроки планують організовувати і надалі, щонайменше двічі на рік. Адже саме таким чином можна найкраще зблизити батьків та педагогів у спільній меті – якісному та цікавому навчанні дітей.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter