У луцькій лікарні вперше виконали трансплантацію нирки. ФОТО 18+

07 Квітня 2022

У «Медичному об‘єднанні Луцької міської територіальної громади» вперше виконали трансплантацію нирки молодому пацієнту від матері. Операція пройшла успішно, пересаджена нирка функціонує добре.

Зараз обидва пацієнти готуються до виписки. Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.


З 2016 року, в рамках грантової допомоги міжнародного товариства нефрологів Sister Renal Center Program, лікарнею реалізується проєкт покращення медичної допомоги хворим з хронічними захворюваннями нирок. Мета програми: вийти на світовий рівень лікування таких хворих.

Відділення екстракорпоральних методів детоксикації гострих отруєнь та діалізу медичного закладу є одним з найкращих центрів діалізу в Україні. Протягом року на хронічному гемодіалізі перебувало до 200 пацієнтів з нирковою недостатністю. За якістю гемодіалізу центр повністю відповідає світовим стандартам. Проте визнаним методом лікування термінальної ниркової недостатності є пересадка нирки.

В рамках виконання заходів проєкту спеціалісти отримали теоретичну та практичну підготовку: неодноразово проходили стажування у клініках Литовського університету наук здоров’я (м. Каунас), брали участь у міжнародних науково-практичних конференціях, де спілкувалися з колегами з Бельгії, Франції, Німеччини та інших країн.

Під час перебування на стажуванні лікарі брали участь в операціях з трансплантації нирок, отримували необхідні практичні навички. Також під час реалізації проєкту лікарня виконала усі необхідні умови для проведення трансплантації: підготували відповідних спеціалістів, відпрацювали механізми підбору пар донорів та реципієнтів, забезпечили виконання необхідних лабораторних досліджень тощо.
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter