«Тут їх розуміють»: у Луцьку будують освітній центр для особливих дітей

12 Січня 2022

У Луцьку облаштують сучасний центр для дітей з особливими освітніми потребами.

Про це у фейсбуці повідомляє депутатка Луцької районної ради Ольга Максимяк.

«Тут їх розуміють, вчать, не осуджують і найголовніше – підтримують. Тут вони свої. І своїми тут почуваються їх батьки – мами та тати діток з особливими освітніми потребами та діток з інвалідністю.

Проте, що, на жаль, у сучасному суспільстві все ще немає сприйняття таких діток, я нерідко чую від їхніх батьків. І слухати про це без сліз неможливо.

Шість років тому дві фахівчині, які на той момент обидві мали понад 15 років стажу з такими дітьми у державному реабілітаційному центрі, заснували громадську організацію «Центр розвитку дитини «Сходинка в майбутнє», яка знаходиться у Луцьку.

Вчителька-дефектологиня Наталія Литвин та практична психологиня Оксана Сойко розпочинали удвох, а нині у їхній команді вже 15 спеціалістів. Є і музтерапевт, і реабілітологи, і логопед, і фахівці по роботі з сенсорної інтеграції, мозочкової стимуляції, психолог для дітей та батьків, вчитель початкових класів і навіть каністерапевт з сертифікованим лабрадором Пушею.

«Сходинка в майбутнє» налагодила партнерство з приватною школою «Портал», в рамках якого для їх учнів з особливими освітніми потребами проводяться уроки саме на базі громадської організації.

Загалом «Сходинка в майбутнє» надає послуги понад вісімдесяти дітям не лише з Луцька, а й з громад Волині, навіть найвіддаленіших, а щодня тут перебуває щонайменше 40 – 50 дітей. Приміщення, де розміщена організація, – зовсім невелике. Тому відповідно облаштувати тут і спортзал, і сенсорні кімнати і ще інші кабінети для роботи з такою категорією діток немає можливості.

Оксана Сойко та Наталя Литвин зізнаються, що завжди мріяли, аби діти, які відвідують «Сходинку в майбутнє», мали свій сучасний Центр, який би можна було облаштувати виключно під їхні потреби з усіма інноваційними підходами.

Це просто дивовижно! Але зараз «Сходинка в майбутнє» за крок до своєї найбільшої мрії!

Подружжя Лисюків – підприємці Оксана та Філіп близько двох років тому вперше привели у «Сходинку в майбутнє» свого сина. Відтоді для нього ця організація стала наче другим домом. А, побачивши, що діткам, які тут займаються, катастрофічно не вистачає простору, Філіп та Оксана вирішили, що зроблять усе можливе, аби діти з особливими освітніми потребами мали достойні умови для розвитку.

Нині вже фактично на фінальному етапі зведення нової триповерхової будівлі, де й розміщуватиметься Корекційно-розвитковий центр для дітей з особливими освітніми потребами «Сходинка в майбутнє». Виключно вся споруда готується лише під потреби діток.

Жіночий рух "ЗА Майбутнє" (лідерка - Ірина Суслова) завжди підтримує такі ініціативи. В рамках нашого національного проекту «Голос людей з інвалідністю» ми піднімаємо багато питань, які стосуються захисту прав і дітей, і дорослих. Освіта – це одна з найболючіших проблем. Бо хоч в Україні і задекларовано курс на інклюзію, у Європі за цим показником ми на останньому місці. А буквально днями на своїй сторінці я писала про те, що корекційним педагогам затримують кошти за оплату праці.

Тому такі центри, як «Сходинка в майбутнє» – це великий шанс для розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Шанс – не на папері і не на словах.
...Ми довго говорили з Оксаною та Філіпом. Вони розповідали, як змінився їх син, відтоді, як потрапив у «Сходинку в майбутнє», який суттєвий поступ у розвитку своєї дитини бачать.

А потреба у таких послугах, як отримує їх син, значна. За даними Мінсоцполітики в Україні, 163,9 тисяч дітей з інвалідністю. Скільки ж дітей з особливими освітніми потребами – достовірних даних немає. Адже такі діти необов’язково можуть мати медично визнану інвалідність, але без фахової допомоги у їх розвитку – вони точно не матимуть права на максимально якісне життя…», – йдеться у дописі.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter