«Тут немає жодної політики»: міністр пояснив, чому на Волині треба посилити карантин

06 Серпня 2020

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що йому прикро через те, що у Луцьку відмовилися посилювати карантинні обмеження за вимогами «червоної» зони карантину.

Про це стало відомо під час брифінгу в рамках робочої поїздки міністра до Львова, інформує УНІАН.

За словами високопосадовця, посилення карантинних вимог залежить від критеріїв поширення захворюваності й не є політичним – усі критерії були відомі представникам місцевої влади заздалегідь.

«Коли говорять, що "я не буду виконувати", то за це є відповідальність… Це ж не просто чиєсь бажання когось перевести в ту чи іншу зону. Це чітко визначено порядком, усіма протоколами, в який спосіб та яким чином переводиться в той чи інший рівень небезпеки, тому прикро, звичайно, що така реакція, що вони замість того, щоб подумати про здоров’я своїх громадян, починають переходити в іншу площину», – заявив він.

Міністр наголосив, що критерії, за якими визначаються зони епідемічної небезпеки, однакові для всієї України.

«Ці критерії, які ми визначили на засіданні уряду 22 липня, одразу були відомі, і одразу говорили, що всі цифри, на основі яких ми їх визначаємо, ми публікуємо, вони є відкриті і постійно є на сайті МОЗ, тут немає жодної політики», – заявив він.

Степанов підкреслив, що МОЗ чітко визначає, який рівень небезпеки існує в тому чи іншому місті чи районі.

«Про це говорять цифри, на основі яких це все визначається», – додав він.

Очільник МОЗ також зазначив, що чинним українським законодавством чітко визначено, хто має контролювати виконання дотримання карантинних обмежень, і що передбачається за невиконання цих обмежень.

«У нас є інші органи, які контролюють виконання – це Держпродспоживслужба, Нацполіція, Нацгвардія, Держприкордонслужба, кожен діє в межах своєї відповідальності», – зауважив Степанов.

«Я маю надію, що ми живемо в правовій державі та відповідно це буде контролюватися, і це буде виконуватись нарешті будь-яким мером міста чи будь-яким головою району. Тут немає жодної політики, бо тут мова йде про здоров’я та про життя», – наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДО ЛУЦЬКА В'ЇЖДЖАЮТЬ: ПЕРЕВІЗНИКИ ІГНОРУЮТЬ «ЧЕРВОНИЙ» КАРАНТИН

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter