Імітувала доношену вагітність: на Волині лікарі видалили 3-кілограмову пухлину з матки жінки
Аби не допускати таких ситуацій, лікарі рекомендують жінкам хоча б раз у рік проходити огляд у гінеколога\-ині!
19 Листопада 2024
Успішно!
Помандруймо цим надзвичайним містом та дізнаймося причини, чому воно обов’язкове для відвідування!
Місто Луцьк має особливу атмосферу. Тут навіть повітря має запах середньовіччя та старовини. Так і є, адже це найстаріше місто нашої країни! Його ще називають «Малий Рим Сходу» та «Серце Волині». Заснований Луцьк у 1058 році, а польська-австрійська історія панує на вуличках й досі. Помандруймо цим надзвичайним містом та дізнаймося причини, чому воно обов’язкове для відвідування!
Коли туристи вперше приїжджають до цієї місцевості і не знають куди піти в Луцьку, то одразу вирушають до найпопулярнішої туристичної локації – Луцького Замку. Це одна з найвидатніших пам’яток міста. Замок має готичний стиль та дивовижну архітектуру, це одна з небагатьох будівель такого роду у всій Україні. До речі, саме він зображений на купюрі 200 гривень. Над замком височіють три могутні вежі, а підземні тунелі просто дивують своєю містичністю, вони мають довжину у сотні кілометрів та діляться на різні рівні. І це не випадково. У старовинні часи тунелі були створені для відходу з міста у разі виникненні небезпеки та нападу ворога
Весь Луцький Замок оповитий таємничими легендами та різноманітними історіями. А в середині у класично-візантійському стилі розташований кафедральний храм Богуслава Іоанна. Розпочавши свою подорож з родзинки відомого заповідника - рухаємося далі.
Ця місцевість охоплює найкрупніші видатні й історичні будівлі всієї Волині. Тому якщо у вас виникає питання чим цікавий Луцьк – то цей заповідник являється візитною карткою міста. Він розташований у його самому центрі. Свою назву заповідник отримав у 1985 році, тому що тут найбільша кількість історичних пам’ятників. Подивившись його перлину «Замок Любарта» (у 2011 році він увійшов до 7 чудес України), що нас чекає далі?
Далі прямуємо до Олицького замку, раніше він виступав фортифікаційною спорудою. Тут можна побачити три монастирських комплекси для жінок та чоловіків. Навколо цього замку є багато ремісничих та торговельних старовинних кварталів. Домініканський монастир знаходиться у південній частині заповідника. А недалеко від нього є відома Єврейська синагога, її ще називають малим замком. Тільки уявіть, що площа заповідника складає 40 гектарів, а на цій території розташовано 52 історичні будівлі.
З’явилася у місті ця прекрасна будівля у 1905 році та у той час була головним храмом лютеранської спільноти. Витончена кірха виконана у неоготичному стилі. Для внутрішніх робіт та облицювання була обрана цегла. Фасад виконаний у світло-жовтому кольорі, над центральними воротами висить великий хрест, який покритий міддю.
Це дуже цікавий будинок, який потребує пильної уваги. Хоча його й збудували тільки у 1980 році, але він вартий, щоб його побачити. Розробив проєкт відомий волинський архітектор Ростислав Метельницький. А сьогоднішнім виглядом його наділив талановитий скульптор Головань Микола. Тому його ще називають «Дім Голованя». Фантастичний вигляд фасаду та огорожі просто захоплюють подих, а туристи проходячи повз на хвилину завмирають, щоб роздивитись цю красу.
У Луцьку навіть звичайні вулиці виступають визначними пам’ятками. Головною вулицею міста є проспект Волі. Гуляючи по ньому туристи доходять до найбільшого університету імені Лесі Українки поруч з яким знаходиться пам’ятник Тарасу Шевченку. А сам пам’ятник Лариси Косач (Л. Українка) розташований біля драматичного театру.
Театральна площа – старовинна та мальовнича частина Луцька. Тут знаходиться відомий собор Святої Трійці, та одна з найдовших вулиць у Європі (Лесі Українки) довжина якої складає 750 метрів. Вона пішохідна, тут величезна кількість різноманітних магазинів, книжних лавок, запашних ресторанів, кав’ярні та кафе. Також багато художніх майстерень та галерей. Це улюблена вулиця для прогулянок містян.
Втомились від історичних пам’яток? Завітайте до Луцького зоопарку, вдихніть свіже повітря та побудьте поруч з природою. Тут є спеціальні місцини для левів та ведмедів, також вольєри з приматами, дикими кабанами та різними парнокопитними тваринами. Для дітей працює спеціальний контактний зоопарк, де можна погладити та погодувати невеликих зайчиків, козенят, хом’ячків, плазунів тощо. Проживає та території 45 видів птиць та понад 40 видів тварин.
Парк культури та відпочинку являється найкрупнішою зеленою зоною у місті. Його площа складає понад 19 гектарів. Особливо тут прекрасно у теплу пору року, тому що він розташований на березі річки Сапалаївка. Туристи можуть купатись та засмагати, також половити рибу. В парку проходить багато культурно-розважальних заходів та завжди відмічаються популярні свята.
Місто Луцьк обов’язковий для відвідування та екскурсій. Дехто називає його містечком Європи. Це дійсно серце Волинської області, яке просто манить своїм колоритом, історією та неймовірними архітектурними шедеврами.
Звичайно, це далеко не кінець списку. Ботанічний сад «Волинь», музей книги та військової зброї, дім Косачів, музей Волинської ікони та дзвонарів, ринкова площа та багато іншого чекають туристів в м.Луцьк завжди!
За один день все побачити складно, тому краще приїхати до Луцька на цілий вікенд, щоб не пропустити багато цікавого. У нашій країні є багато незвіданих куточків та дивовижних міст. Тому вирушайте за новими пригодами та враженнями, адже подорожі – це завжди прекрасно!