7 днів до свята: 30 варіантів великодніх гірлянд
Протягом останнього місяця перед Великоднем «Таблоїд Волині» знайомить читачів з кулінарними цікавинками та ідеями для створення незабутньої святкової атмосфери.
28 Квітня 2024
Успішно!
У четвер, 8 листопада, православні відзначають велике свято – святого Дмитра
У четвер, 8 листопада, православні відзначають велике свято – святого Дмитра. Свято бере початок в 306 році, коли великомученик Дмитрій Солунський прийняв смерть, відстоюючи християнську віру.
Зараз це не лише час, коли віряни йдуть до церков, а й день, овіяний легендами й міфами.
«Таблоїд Волині» зібрав топ найпоширеніших справ, які варто зробити цього дня, а також перелік забобон на свято.
***
У цей день прийнято поминати покійних родичів, і це правило порушувати не варто. Поминають близьких людей як на службі в церкві, так і за святковим столом. Також є і традиційний обряд: на ніч на видному місці залишають воду і рушник, щоб покійний міг помитися і випити води.
Не рекомендується обідати в ранній час. На Дмитрієв день обід подається ввечері, коли сонце вже сіло. А покійним від кожної страви відкладають по ложці і ставлять тарілку під іконою.
Одна з головних прикмет, чого не можна робити в Дмитрів день, – домовлятися про весілля та проводити сватання. Традиція пов’язана з тим, що 8 листопада у слов’ян закінчувався сезон весіль. Православні починають готуватись до Різдвяного посту, а незасватані дівчата вважалося втратили шанс відгуляти весілля на цілий рік.
Існує вірування, що вночі на Дмитра можна побачити на кладовищі тіні померлих, які відвідують своїх родичів з нагоди свята. Тому варто зробити поминки померлих родичів і друзів. Аби гідно поминати, зазвичай замовляють службу в церкві або просто ставлять свічки.
Також після свята Дмитра селяни завершували польові роботи, припиняли випасати худобу на відкритій місцевості. Худобу після цього дня залишали в хліві на зиму.
Вважалося, що не можна робити в Дмитрів день домашні роботи, крою, шиття, займатися ткацтвом і в’язати.
Існує вірування, що в цю ніч можна побачити на цвинтарі тіні померлих, які відвідують по хатах своїх родичів із нагоди свята.
А між тим найголовнішою справою у будь-яке православне свято залишається похід до церкви усією родиною та примирення з близькими і самим собою.