• банер чікос

Свататися, шити і рано обідати: що не можна робити на свято Дмитра

08 Листопада 2018

У четвер, 8 листопада, православні відзначають велике свято – святого Дмитра. Свято бере початок в 306 році, коли великомученик Дмитрій Солунський прийняв смерть, відстоюючи християнську віру.

Зараз це не лише час, коли віряни йдуть до церков, а й день, овіяний легендами й міфами.

«Таблоїд Волині» зібрав топ найпоширеніших справ, які варто зробити цього дня, а також перелік забобон на свято.

***

У цей день прийнято поминати покійних родичів, і це правило порушувати не варто. Поминають близьких людей як на службі в церкві, так і за святковим столом. Також є і традиційний обряд: на ніч на видному місці залишають воду і рушник, щоб покійний міг помитися і випити води.

Не рекомендується обідати в ранній час. На Дмитрієв день обід подається ввечері, коли сонце вже сіло. А покійним від кожної страви відкладають по ложці і ставлять тарілку під іконою.

Одна з головних прикмет, чого не можна робити в Дмитрів день, – домовлятися про весілля та проводити сватання. Традиція пов’язана з тим, що 8 листопада у слов’ян закінчувався сезон весіль. Православні починають готуватись до Різдвяного посту, а незасватані дівчата вважалося втратили шанс відгуляти весілля на цілий рік.

Існує вірування, що вночі на Дмитра можна побачити на кладовищі тіні померлих, які відвідують своїх родичів з нагоди свята. Тому варто зробити поминки померлих родичів і друзів. Аби гідно поминати, зазвичай замовляють службу в церкві або просто ставлять свічки.

Також після свята Дмитра селяни завершували польові роботи, припиняли випасати худобу на відкритій місцевості. Худобу після цього дня залишали в хліві на зиму.

Вважалося, що не можна робити в Дмитрів день домашні роботи, крою, шиття, займатися ткацтвом і в’язати.

Існує вірування, що в цю ніч можна побачити на цвинтарі тіні померлих, які відвідують по хатах своїх родичів із нагоди свята.

А між тим найголовнішою справою у будь-яке православне свято залишається похід до церкви усією родиною та примирення з близькими і самим собою.

1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter