Серед волинян поширюють фейк про те, з якими недугами не беруть в армію

22 Липня 2022

У волинському фейсбуці шириться інформація про те, що нібито оновили список хвороб, з якими не беруть до армії.

Фактчекери проєкту «Брехунець» перевірили це повідомлення і з'ясували, що це ФЕЙК!

МЕСЕДЖ

Соцмережами шириться такий меседж: Увага!Оновлений перелік хвороб, з якими не беруть до армії та не мобілізують: перелік за посиланням. Переходьте, щоб побачити повну інформацію.

СПРОСТУВАННЯ

Під час воєнного стану законами про «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (ст. 23) та Положенням про військово-лікарську експертизу в ЗСУ чітко визначений перелік захворювань, із якими призовника можуть тимчасово чи довічно звільнити від військової служби у мирний час та/або під час дії воєнного стану.

Наші фактчекери перевірили, чи вносили зміни до цих законів, які б передбачали оновлення списку хвороб. Проте таких змін не було. Останні зміни, які вносили до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ від 18.03. 2022 року:

«У тексті Положення та додатках 1-3 до нього після слів «мікроорганізми I-II груп патогенності», крім абзацу вісімнадцятого статті 79 додатка 2 до Положення, в усіх відмінках доповнити словами «особливо небезпечні інфекційні хвороби» у відповідних відмінках».

У Законі «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зміни вносили 21.04. 2022 року і стосувалися вони розмежування повноважень між центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері цивільного захисту, та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Тобто, проаналізувавши два закони, якими керуються військкомати під час мобілізації та призову, ми не знайшли інформації про оновлення списку хвороб, з яким не візьмуть до лав ЗСУ.

Не підпадають під мобілізацію ті військовозобов’язані, які визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я або ж повністю непридатними з виключенням із військового обліку відповідно до висновку військово-лікарської комісії (ВЛК).

Кожен призовник проходить повноцінний медичний огляд у хірурга, терапевта, дерматолога, стоматолога, невропатолога, психіатра, офтальмолога, оториноларинголога, а за умови наявності медичних показань – додаткових лікарів інших спеціальностей.

Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ визначає список хвороб, за наявності яких військовозобов'язаних можуть тимчасово або взагалі не взяти в армію у мирний та/або воєнний час. З переліком хвороб з якими не беруть до армії та не мобілізують, можна ознайомитись ТУТ.

ВИСНОВОК

Повідомлення про те, що оновили перелік хвороб, з якими не беруть до армії та не мобілізують – ФЕЙК! Адже зміни до чинного законодавства не вносили.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter