Садок мрії: у Луцьку малюків вчитимуть, як у Фінляндії

14 Січня 2020

За декілька тижнів у Луцьку розпочне роботу унікальний для нашого міста дитячий садок, у якому дітей виховуватимуть за однією з найпрогресивніших систем освіти – фінською.

Про це написала на своїй сторінці у фейсбуці співзасновниця приватної загальноосвітньої школи «ThinkGlobal» Лілія Данилюк.

«Що робити, якщо пощастило бути власниками приватної школи, але страшенно неможливо дочекатись, коли і твоя дитина зможе туди потрапити... Бо твій малюк ще занадто маленький... Правильно – відкрити свій власний дитячий садок!

Садок мрії, садок для найдорожчого скарба... Найкращий садок для мого синочка Левика... Дещо претензійно, знаю, але... Чому ні? Чому не втілювати у життя свої мрії?

Ще на етапі планування, я вже чітко розуміла, що наш садок має відрізнятись від інших. Адже, навіщо нам тоді його робити? Чому батьки мають прийти саме до нас? В чому буде його унікальність? Адже в нашому місті є дійсно якісні дитячі заклади.

Зважаючи на досвід роботи у ThinkGlobal та перечитавши немалий стус літератури, статей, досліджень – відповідь була очевидною. Наша родзинка – це фінська система освіти.

За дослідженнями авторитетної міжнародної програми оцінки освітніх досягнень PISA, Фінляндія вже багато років поспіль займає топові позиції на рівні із Японією та Сінгапуром за рівнем знань учнів.

На мою думку, фінська методика викладання є найкращою. І це прекрасно, що і в Україні ми маємо можливість отримувати досвід та знання у світових лідерів освіти.

Однією з ключових особливостей фінської системи освіти є міжпредметний підхід до навчання (інтеграція дисциплін). Світ – це єдине ціле, він не ділиться окремо читання, математику, фізику тощо. У світі все взаємопов’язане, і саме тому нам так цікаво його пізнавати, занурюватись у його таємниці все глибше і глибше. Наприклад, якщо діти вчать яблуко, то вони будуть його розрізати, куштувати, саджати зернятка, спостерігати, як яблуко не тоне у воді, шукати на прогулянці яблуню, рахувати яблука у кошику тощо.

Але це лише одна особливість. Їх є досить багато, тому я обов'язково буду розповідати і надалі про фінську систему освіти і про наш садок.

До речі, ми розпочинаємо свою роботу з 3 лютого, і вже відкрили бронювання місць.

Тому, телефонуйте: 066 58 58 088 – Ангеліна, адміністратор», – йдеться у дописі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЛУЦЬКУ РОЗПОЧИНАЮТЬ НОВИЙ УНІКАЛЬНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ ПРИВАТНОЇ ШКОЛИ «THINKGLOBAL»


5

Читати ще

Коментарі

матуся

<p>Біда нашої нації- поважати чуже, забувати своє.</p>

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter