Протягом минулого року: на Волині виписали 450 тисяч електронних рецептів на «Доступні ліки»

15 Січня 2024

Станом на початок січня у Волинській області 404 аптеки є учасницями програми. На Волині середній показник по країні відстані від місця надання первинної медичної допомоги до найближчої аптеки-учасниці програми «Доступні ліки».

«Важливо, щоб кожен українець, який потребує ліків за програмою реімбурсації, знав про таку можливість та міг отримати ліки недалеко від дому. У 2023 році мешканцями Волині погашено 390 тисяч е-рецептів із 450 тисяч виписаних, тобто 86,7%. Це один з найвищих показників серед усіх областей, але все одно 13% рецептів залишились непогашеними», — зазначає Голова НСЗУ Наталія Гусак.

Наразі за програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати медичні препарати від:
● серцево-судинних захворювань;
● діабету 2-го типу;
● цукрового та нецукрового діабету;
● бронхіальної астми;
● епілепсії;
● розладів психіки та поведінки;
● хронічного обструктивного захворювання легенів;
● хвороби Паркінсона;
● імуносупресивні препарати.

У серпні 2023 року список поповнили знеболювальні для паліативних хворих. З жовтня додані тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові.


«Попри воєнний стан, програма реімбурсації продовжує розширюватись. Загалом у переліку наразі понад 500 найменувань препаратів. Ми готові забезпечити потреби всіх українців, яким необхідні ліки», — зазначила Голова НСЗУ Наталія Гусак.

Різниця між рівнем погашення рецептів у міській та сільській місцевості разюча. Дані свідчать, що велика кількість жителів сіл їздять в аптеки до більших міст за ліками, а частина мешканців не отримує ліки взагалі. Так, у містах Волині було погашено більше рецептів, ніж виписано – 103%, у селищах міського типу – 95%. Водночас у селах області погашено всього 17% рецептів. Тобто зі 75-ти тисяч виписаних електронних рецептів, жителі сіл Волинської області отримали ліки на місцях всього за 13-ма тисячами рецептів.

Задля розширення доступності програми реімбурсації «Доступні ліки» для пацієнтів необхідна тісна взаємодія Національної служби здоров'я України з місцевою владою. Зокрема це аналіз наявної на місцях аптечної мережі у співвідношенні з кількістю жителів громад, стимулювання аптек доєднуватися до програми, розв’язання проблем транспортного сполучення з населеними пунктами, де є аптеки з «Доступними ліками». Також необхідно покращувати інформування пацієнтів про можливості й переваги програми «Доступні ліки».




1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter