Про що теревенять лучани у черзі за City Card. РЕПОРТАЖ

17 Січня 2020

Текст і фото: Олеся МАЛИШКО

Більше двох місяців тому Луцьку пророчили стати «містом майбутнього», найкомфортнішим, найсучаснішим, першим, що поведе за собою решту українських міст у праведній боротьбі із необлікованим пасажирообігом у громадському транспорті. Озброївшися валідаторами, пластиковими картками та вірою у святість своєї місії, владці почали вершити майбутнє вже сьогодні.

Сьогодні ж щось пішло не так... Замість умиротворених облікованих пасажирів збирається черга із не зовсім задоволених, часом дратівливих лучан. Люди же просто намагаються поповнити свої пластикові картки у центрі міста, аби спокійно повернутися після роботи додому.

Однією з найпопулярніших точок для поповнення електронної картки є термінал на першому поверсі Центрального універмагу. Тут лучан збирається часом так багато, що ланцюжок черги перегороджує вхід. Охоронець закладу каже, що часом людей буває ще більше.

У черзі говорять про різне. Починається все з нарікань. На саму ж чергу. Мовляв, яке ж це майбутнє, якщо його щоразу треба вичікувати, вистоювати, як у недалекому минулому?

Слово за словом, розмова перетікає у оцінку системи загалом. Люди кажуть, що черги в основному у центрі. Тут найзручна локація, і хотілося би мати в ній більше терміналів.

З кінця черги долинає голос мешканців дальніх районів. Ті, хто з Вишкова, кажуть, що для поповнення їздять у центр. І це страшенно незручно – витрачати гроші на поїздку тільки для того, щоб поповнити картку (не всі можуть це зробити онлайн). Готівка цих зайвих поїздок не передбачала.

Нитка розмови розвивається і розгалужується, і ось вже одна частина черги жваво обговорює точки поповнення сітікард, а інша – спілкується про стан громадського транспорту загалом. Нашу увагу привертає охайний чоловік старшого віку. Каже, він їздить за кордон до своїх дітей, і може порівняти транспортні послуги. За кордоном все продумано значно краще. Можна купити звичайні одноразові чи багаторазові квитки у маленьких терміналах практично на будь-якій зупинці. Це зручно, якщо ти, припустимо, забув картку, або не поповнив її.

Так, до слова, містом могли би безперешкодно їздити і мешканці сусідніх сіл, гості і туристи.Жінка поруч долучається до розмови і каже, що картку легко загубити. Що робити, якщо це сталося протягом дня? Як доїхати додому?

У ланцюжку до терміналу стоять дорослі і діти. Школярі, на відміну від решти, випромінюють спокій. Кажуть, їм стояти тут неважко. Можна згаяти час, гортаючи стрічки соцмереж.


Людей у ланцюзі не меншає. Розмова не вщухає. Ті, хто з досвідом, допомагають тим, хто тільки вчиться. Бо людей єднає не тільки біда і «Нокіа». Тепер це роблять і черги до терміналів «City Card».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ПІДВЕЗУ»: ЛУЧАНИ СТВОРИЛИ СПЕЦІАЛЬНІ ЧАТИ ЧЕРЕЗ ТРАНСПОРТНИЙ КОЛАПС У МІСТІ

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

6
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter