На Волині чоловік проник до школи і хотів обікрасти бібліотекарку. ВІДЕО
На Волині раніше судимий чоловік хотів обікрасти бібліотекарку однієї зі шкіл
03 Березня 2024
Успішно!
На початку червня у луцькій приватній школі ThinkGlobal життя вирує «на повну». В той час, коли діти з державних закладів вже відсвяткували лінійку та пішли на канікули, студенти ThinkGlobal продовжують їздити на екскурсії, активно відпочивати та пізнавати світ разом зі своїми шкільними колегами.
Текст: Аліна ХОЛБАН
Фото: Наталія МАЗЕПА
На початку червня у луцькій приватній школі ThinkGlobal життя вирує «на повну». В той час, коли діти з державних закладів вже відсвяткували лінійку та пішли на канікули, студенти ThinkGlobal продовжують їздити на екскурсії, активно відпочивати та пізнавати світ разом зі своїми шкільними колегами.
«Червень – це час для проєктів», – зауважує співзасновник ThinkGlobal Lutsk Назар Михалюк, з яким ми зустрічаємося в одному з навчальних кабінетів школи. Незабаром велика сім’я ThinkGlobal покине цей затишний простір і відсвяткує новосілля на новій великій локації. З цієї новини ми і починаємо нашу розмову.
– Що надихнуло вас на такий важливий крок?
– Наші учні. Нам дуже приємно, що існує довіра з боку батьків, які не тільки приводять своїх дітей, а й радять нас друзям і родичам. За два роки школа дуже розрослася, і нам стало мало місця.
– Ваша нова адреса досі лишається в таємниці. Чи готові ви її розкрити?
– Так. Гугл-карта веде нас на провулок Комунальний, 5. Якщо їхати вулицею Ківерцівською з центру, поворот на цей провулок знаходиться перед мостом.
На новому місці буде велика зелена зона зі сквером, повноцінний спортивний майданчик і спортзал завбільшки з наше нинішнє приміщення. Також ми вирішили проблему паркінгу: на території буде достатньо місця, де можна припаркувати авто.
Ми не розглядали варіанти розташування в центрі, тому що там нереально знайти достатньо велику територію. Простір, який ми обрали, дозволяє втілити всі наші ідеї та навіть лишає перспективи на майбутнє: деякі приміщення ми поки не використовуватимемо – хочемо спершу попрацювати та зрозуміти, чого нам не вистачає.
– Коли плануєте святкувати новосілля?
– Протягом літа триватиме активна підготовка, а 1 вересня школа вже зустрічатиме на новому місці.
– Як розширення території вплине на навчальний процес?
– В першу чергу ми хочемо збільшити тривалість навчального дня до шостої вечора. На новій локації значно більше можливостей для гуртків і факультативів. Ми хочемо максимально наповнити локацію чимось цікавим. Наприклад, у зеленій зоні можна запровадити художні студії та дитячу йогу.
– Добігає кінця черговий навчальний рік. Яким він був для ThinkGlobal?
– Рік був дуже «челенджний», але доволі цікавий. Ми вкотре переконалися, що працюємо в правильному напрямку – робимо класну сучасну школу, в якій діти стають щасливими, і батьки це цінують.
З точки зору взаємодії з учнями, рік був незвичним через перший потужний локдаун. Після онлайн-навчання повертатися до звичайних занять було доволі складно.
Також ThinkGlobal вперше набрав учнів середньої школи – 5-8 класи. Ми побачили, що формат навчання, цінності та підходи, які ми пропонуємо, подобаються старшим дітям. Звісно, потрібен був період адаптації, адже перші два місяці їм здавалося, що тут «все можна». Хоча насправді правил у нас дуже багато – ми називаємо це «контрольованою демократією».
Зараз з’явився запит на створення 10-го класу, хоча раніше ми цього не планували.
– Одна з найстресовіших ситуацій для багатьох школярів – річні контрольні. Як підсумкова оцінка знань відбувається у вашій школі?
– У ThinkGlobal також є контрольні роботи, але ми не акцентуємо на них, адже розуміємо, що це стрес для дитини. По-друге, невелика кількість учнів у класі дозволяє ефективно підготуватися. Зараз наші діти успішно написали контрольні та щасливі продовжують навчання. У червні контрольних немає ThinkGlobal це час для проєктів, додаткового повторення матеріалу. Така система гарно працює.
– У кожної школи є свої традиції. Чи сформувалися такі у ThinkGlobal?
– Якщо говорити про дозвілля, діти завжди з нетерпінням чекають на наші вечірки. Особливістю цього року стало те, що всі заходи відбувалися без батьків. Але учні були дуже задоволені.
Також у нас з’явилася гарна традиція поїздок на екскурсії. Наприклад, старші учні зараз поїхали в Карпати. Дуже добре, коли діти знайомляться з іншими українськими містами та середовищами – такий міжкультурний обмін збагачує, і після поїздок їм легше навчається. Екскурсії ми стараємося прив’язувати до навчального процесу.
– Думаю, окремо варто згадати і про формати ваших перших та останніх дзвоників.
– Це завжди домашня атмосфера, барбекю, вечірка, нетворкінг між вчителями, батьками та дітьми. Для нас лінійка – це не урочистість, а можливість всім разом зібратися, насолодитися атмосферою та по-справжньому відсвяткувати без церемоніальних дій.
Цього року ми вперше спробували влаштувати шоу талантів. Діти танцювали, грали на музичних інструментах, декламували вірші, навіть грали у футбол. Ми відійшли від формату звітного концерту та нікого не оцінювали. Всі діти унікальні та класні, і нам приємно, що у них так багато інтересів.
– Чи працюватиме цьогоріч на базі школи літній табір?
– Так. Це буде табір денного типу, коли дитину можна привести на цілий день і ввечері забрати додому. Особливість нашого табору в тому, що ми по максимуму використовуємо англійську. Це не навчання, але тут є елементи гри, які навчають. Ми запрошуємо цікавих спікерів, влаштовуємо квести. Кожного тижня змінюватиметься тематика, діти реалізовуватимуть різні проєкти, відвідуватимуть екскурсії. Липень і серпень будуть насиченими та цікавими.
– Деякі батьки скептично ставляться до нових освітніх форматів. Як переконати їх, що школа ThinkGlobal заслуговує на довіру?
– Найважливіше – це цінності, яким ми навчаємо – взаєморозуміння, повага до особистого простору.
По-друге, велику увагу ми приділяємо безпеці. Школа знаходиться на закритій території, в кожному класі є відеоспостереження, доступ до якого мають батьки. Також ми використовуємо сучасні гаджети для вимірювання температури та розпізнавання обличчя, а на заняттях завжди є два педагоги – вчитель і його асистент, який може допомогти дитині в будь-якому питанні.
Я не вважаю державну освіту поганою, сама концепція НУШ є дуже правильною. Але втілити її буває складно через велику кількість дітей у класі. У нас немає такої проблеми: з маленькими класами можна працювати набагато ефективніше та знаходити індивідуальний підхід до кожного учня. Також ми розподіляємо дітей на профільні предмети – ще менші підгрупи. Якщо у класі 14-15 дітей, то у групах їх 6-8.
Усі педагоги ThinkGlobal мають профільну освіту та досвід. Це вчителі, які закінчували українські педагогічні університети та одні з кращих викладачів і завучів державних шкіл, яких ми переводимо до нас. Тож батькам тут немає чого боятися: це не якась незрозуміла альтернатива, а повноцінна ліцензована освіта, тільки в іншому форматі.
Також можуть батьки не турбуватися, куди подіти дитину після уроків і хто відведе її додому, адже в ThinkGlobal учні перебувають повний робочий день. Це не означає, що вони весь час вчаться. У нас є відпочинок і прогулянки, гуртки та факультативи. Плюс, у школі вони роблять домашнє завдання, що значно спрощує життя батькам.
Зауважу, що щодо навчального приладдя також не варто турбуватися – школа всім забезпечує. Все, що нам потрібно від вас – це змінне взуття та спортивний одяг.
– Напередодні відкриття ThinkGlobal у Луцьку ви згадували про перспективу заснування приватного університету на базі школи. Чи працюєте зараз в цьому напрямку?
– Ми повернемося до цього питання після переїзду. На новій локації є перспектива для реалізації цього напрямку. Звісно, ми не говоримо про університет класичного формату з десятками факультетів. В моїй уяві це ВНЗ вузького напрямку з двома-трьома спеціальностями, затребуваними на ринку. Для підготовки потенційних працівників ми б залучали відповідних спеціалістів і представників локального бізнесу.
Молодці! Хороша ініціатива!<br/>Надійність і прогресивність дуже чітко прослідковується)
09 Червня 2021, 02:35