Успішно!

«Посміхнися, мамо»: на Волині влаштували акцію для матерів загиблих героїв. ФОТО

Акція «Посміхнися, мамо» – проєкт, який започаткували активісти, аби вшанувати та зробити приємність жінкам, які втратили синів у війні на сході України.

Акція «Посміхнися, мамо» – проєкт, який започаткували активісти, аби вшанувати та зробити приємність жінкам, які втратили синів у війні на сході України.

Сімнадцять матерів героїв, які зголосилися на участь у проєкті, мали нагоду обрати для себе сукні від волинської компанії «Едельвіка», які їм подарують організатори, пише ІА «Волинські новини».

Окрім того, кожній із них майстрині-волонтери зробили зачіски, манікюр, макіяж, подарують різноманітні косметичні засоби. Організатори доклали усіх зусиль, аби кожна з учасниць мала можливість відчути себе чарівною жінкою.

Також мам героїв радо вітатала ресторація «Вулик» на Рівненщині. Окрім фуршету, на них чекали гарна фотозона та розважальна програма від шоумена Сергія Скулинця, яку він також погодився влаштувати на волонтерських засадах.

1

До організації акції-челенджу долучилися Центр реабілітації учасників бойових дій, виділивши кошти на придбання суконь, депутати Луцької районної ради, учасниці Жіночого руху «ЗА Майбутнє», народний депутат Вячеслав Рубльов, Волинська обласна рада.

Ініціаторка акції – депутатка Луцької райради Василина Сидорчук (Вітовщик), яка працює фізичним терапевтом у Центрі реабілітації учасників бойових дій.

«Мені часто доводиться спілкуватися з учасниками бойових дій, з їхніми дружинами, дітьми, мамами, – розповідає вона. – Війна у нас триває вже понад шість років. І з кожним роком ми починаємо потроху про це забувати. Так, кожен може поспівчувати, але найбільше з цим горем залишаються мами, які втратили на війні дітей. Коли до мене на реабілітацію прийшла одна мама, я відчула, що вона має таку потребу. Жінка була у великій депресії. Вона не хотіла фарбуватися, робити зачіску. І я подумала, що має бути такий проєкт. І не лише в межах Луцька чи Луцького району. Він має набути масштабного обсягу».

З її слів, такий проєкт – перший в Україні. Організатори мріють, щоб він став таким собі челенджем, який підхопили б інші області.

«Коли я звернулася у спілку «Надія», що опікується членами родин загиблих учасників бойових дій, мені надали список із 17 мам, – провадить Василина. – Зателефонувавши до кожної, я почула багато слів подяки за те, що їх не забули».

Звісно, рану від втрати найрідніших годі загоїти. Але організатори акції «Посміхнися, мамо» дуже хочуть подарувати дещицю тепла матерям героїв, аби їхні згорьовані серця бодай трохи відтанули, аби вони усміхалися та відчули себе потрібними. А ще вірять, що їхній проєкт матиме продовження у всеукраїнському масштабі.

Оксана ГОЛОВІЙ

Фото Олександра ДУРМАНЕНКА

Додати новий коментар