Після 10 років шлюбу: український ведучий і гуморист розлучається з дружиною
Пара була у стосунках близько 16 років, з яких 10 – у шлюбі.
30 Жовтня 2024
Успішно!
Як правильно обрати партнера, побудувати гармонійні стосунки та прожити у щасливому шлюбі з чоловіком «поки смерть не розлучить вас»? шлюб
Текст: Аліна ХОЛБАН
Фото: Юлія КОЦЮБА
Як правильно обрати партнера, побудувати гармонійні стосунки та прожити у щасливому шлюбі з чоловіком «поки смерть не розлучить вас»? На всі ці та інші питання дала відповідь психологиня Альона Юхимчук під час блог-кафе на тему «Шлюб: обираємо серцем чи розумом?». Теплу зустріч у «Срібних лелеках» 22 липня організувала амбасадорка проєкту «Голос жінки має силу», фахівчиня із соціальних комунікацій Ольга Максим'як.
Блог-кафе відбулося в рамках проєкту «Голос жінки має силу – 2020», який реалізується Фундацією прав людини за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків ІФА та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Регіональний партнер проєкту – ВОГО «Волинський прес-клуб».
«Щиро дякую, що сьогодні ви всі прийшли до нас, – звернулася до присутніх організаторка. – Чотири роки тому моє життя склалося таким чином, що я розлучилася. Коли дівчина виходить заміж, вона, звичайно, про такі речі не замислюється. Але інколи трапляється так, що ми помиляємося у своєму виборі, або обставини не дають людям можливості бути разом. Мій проєкт передовсім створений для взаємопідтримки жінок, які опинилися в подібній ситуації», – розповіла Ольга Максим'як.
Привітала гостей і Ольга Куліш – голова Волинського прес-клубу, на базі якого відбулася подія.
«Голос жінки має силу – це точно. Наш проєкт спрямований на те, щоб цей голос підсилити. Щоб його почули та сприйняли. Адже жінка і чоловік є повноправними партнерами у житті», – зазначила керівниця.
Свою інтерактивну лекцію Альона Юхимчук побудувала на основі книги психолога Нейла Кларка Уоррена «Як знайти любов свого життя». Насичена розмова про стосунки розгорнулася навколо десяти основних тез книги.
«Таблоїд Волині» також відвідав зустріч та передає читачам найцікавіші фрагменти лекції луцької психологині.
***
Якщо ти не знаєш себе, як ти може пізнати свого партнера? В такому випадку людина не може побудувати значимий зв’язок у шлюбі.
***
Якщо заглибитися в історію, можна побачити, що раніше люди були більш відповідальними. Я пам’ятаю історію про підлітка, який в 13 років був послом від своєї країни. Де зараз наші тринадцятилітні підлітки? (посміхається). Цікаво, що покоління наших дідусів і бабусь в цьому плані були інакшими. Тепер відповідальність все більше відтягується. Так кажуть дослідження.
***
Як виникає ментальний образ нашого майбутнього партнера? За однією з версій – це образ наших тата чи мами. Друга теорія свідчить про те, що ми орієнтуємося на незадоволені дитячі потреби. Тоді ми прагнемо відтворити своє дитинство і спробувати задовільнити бажання близькості. Дитину завжди сприймають такою, якою вона є. Підсвідомо ми хочемо знову пережити це відчуття. Третя теорія будується на тому, що кожна дитина формує образ під впливом багатьох дорослих. Вона бачить приклад родичів, друзів сім’ї чи шкільного вчителя. Кожен з цих людей створює наш образ бажаного партнера.
***
Шлюб – це нова роль, нова відповідальність. Всі проблеми в парі треба вирішувати до шлюбу, адже він їх не вирішить, а лише поглибить. Що з ними робити? Не ховати один від одного. Люди бувають невротиками, соціопатами, нарцисами, хронічними брехунами чи зрадниками. Давайте ще перед шлюбом складемо питання для першого побачення, щоб відкрити очі, дізнатися більше про партнера. Чим щасливішими ми будемо до одруження, тим краще.
***
Чому нам подобається бути закоханими? Тому що це проливає світло на позитивного себе. Насправді, ми закохуємося в себе. Коли людина звертає на нас увагу і «серце у шлунок падає», нам подобається саме цей стан. Пристрасна любов може або створити прекрасні стосунки, або розбити їх. Пристрасть – це важлива частина взаємовідносин, але не єдина. Через сексуальний потяг ми стаємо наче сліпими рабами своїх бажань, втрачаємо здатність мислити раціонально. Треба бути обережними, і з турботою поставитися до своєї пристрасті. Вона мусить стати зрілою.
***
Найбільша потреба людини – це міцні, близькі та стабільні стосунки. Без цього вона стає вразливою, не знає, куди рухатися далі. Цю близькість шлюб забезпечує на сто відсотків. Нам потрібне вміння «заглибитися» в партнера, зазирнути в його душу. Це і робить людину щасливою.
***
Наявність в суспільстві розлучень, насильства чи зради не означає, що ми маємо відмовитися від подружніх стосунків. Але шлюбна посвята на все життя – це, звичайно, радикальний крок. Не одружуйся, якщо не готовий виконати кожне слово, яке звучить у весільній клятві.
***
Наші батьки можуть бути неправі, але до їхньої думки треба прислуховуватися. Коли у вас «сліпа» любов, візьміть паузу і послухайте, що вони скажуть. У багатьох з вас є діти. Ви хотіли б, щоб вони прийшли до вас за порадою? Я, наприклад, не хотіла б, щоб мене просто поставили перед фактом. Краще в питанні шлюбу не залишати батьків осторонь.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].