Показали раритетні світлини олицького костелу. ФОТО

16 Березня 2021

На Волині є багато храмів, які були зведені впродовж попередніх століть. Стан збереження у святинь різний. Та справжньою родзинкою є колегіальний костел Святої Трійці в селищі Олика, розповідає Тетяна Яцечко-Блаженко для ІА «Волинські новини».

Відомо, що костел був побудований в першій половині XVII ст. Свого часу цей храм визнали як один із найкрасивіших костелів на Волині. Храм збудований у стилі бароко.

Позитивним моментом є те, що останні кілька років ця святиня реставрується, а тому буде збережена для майбутніх поколінь.

Історія костелу дуже цікава. Його окрасою колись був позолочений орган, який із Рима спеціально привіз князь Радзивілл.

Олицький орган був виконаний у стилі Людовіка XVI. Такі органи XVII ст. особливі своєю красою і багатогранністю звучання. Для них характерна виняткова темброва ясність і прозорість.

У той період у всіх католицьких соборах і великих церквах були органи. Їх урочисте і потужне звучання якнайкраще підходило для архітектури соборів з високою стелею. У XVIII ст. багато музики було написано спеціально для виконання на органі.

Повертаючись до історії олицького органу, варто сказати, що князь Радзивілл дуже ним гордився і в розмовах зазначав, що це дуже коштовна річ, яка вартує цілого маєтку.

Після закриття у 1945 р. колегіальний костел Святої Трійці довгий час не функціонував за призначенням і зазнав руйнації.

Орган розібрали на самогонні апарати місцеві жителі, а дітлахи гралися його деталями, такими собі «свистілками», які робили з маленьких трубочок з органа. На жаль, нині він втрачений.

На початку 90-х років ХХ ст. костел переданий вірним Римо-католицької церкви, і відтоді розпочалось його відродження як святині.





0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter