Чоловік перебуває під наглядом у реанімації.
Стан волинянина Петра Маркевича, якому в ніч на 15 липня хірурги пересадили серце в Ковельській районній лікарні, наразі стабільний. Чоловік перебуває під наглядом у реанімації.
Про це розповів Суспільному лікар-хірург медичного закладу Тарас Окунь.
З його слів, життєві показники реципієнта задовільні.
«Артеріальний тиск в нормі, сатурація, тобто насичення киснем крові теж в нормі, показники всі добрі. Пацієнт їсть, пацієнт п’є, пацієнт говорить, пацієнт активний, хоче вже сидіти, ходити, але ми не дозволяємо», – сказав медик.
На нове серце волинянин чекав 7 місяців
На трансплантацію 65-річний Петро Маркевич зі Старовижівщини чекав сім місяців, і за цей час переніс декілька інфарктів. Говорить: періодично втрачав свідомість, а згодом таки погодився на лікування й пересадку. Донором органу, каже Петро Маркевич, став чоловік із сусіднього села, проте чоловіки не були знайомі.
«Чоловік загинув, вже його не можна було врятувати і він пожертвував серцем. Буде все добре. Я в це вірю, а людина, яка вірить – вона крепша і здоровша. А я не побоявся і пішов не операцію. Ще, може, поживу», – каже чоловік.
Рідні 63-річного чоловіка, у якого раптово стався інфаркт та мозкова кома, дали згоду на посмертне донорство, – розповів завідувач кардіохірургічного центру Ковельського МТМО, трансплантолог Володимир Танський. Каже: органи померлого пересади чотирьом людям.
Щодо Петра Маркевича, який отримав донорський орган, сказав Володимир Танський, то пацієнт тривалий час хворів та переніс неодноразові інфаркти міокарда. З його слів, інфаркти стали причиною загибелі лівого шлуночка.
«Так звана кардіоміопатія, яка привела його до трансплантації серця. Операція тривала стандартно, час ішемії донорського органу склав 160 хвилин... Є 15 осіб в листі очікування. Інші хворі, які є в нашому полі зору, перебувають в додатковому листі», – сказав медик.
Пацієнт, якому пересадили серце, перебуватиме у відділенні інтенсивної терапії тиждень. Попереду на Петра Маркевича чекає тривала реабілітація, – зазначила кардіологиня Ольга Танська.
«Перших пів року завжди важка праця лікаря, який буде спостерігати. І в першу чергу треба великі зусилля з його боку, щоб він приймав регулярно імуносупресивну терапію для того, щоб донорське серце прижилося. Після виписки пацієнт перебуває під нашим наглядом, два рази на місяць навідує лікарню», – додала медичка.