Особливості різних видів текстилю

26 Травня 2021

Мабуть, багатьом з нас хотілось щось змінити у своєму житлі, оновити приміщення чи додати цікавих деталей до інтер’єру. Коли виникає бажання поміняти дизайн, відразу ж хочеться отримати більше затишку. Саме в цьому допоможе домашній текстиль. Це ті вироби, що допоможуть додати тепла і комфорту.

Види текстильних матеріалів

Класифікація здійснюється на основі типу волокон, які використовуються для виготовлення. Від цього залежать характеристики різних виробів. До таких належать міцність, гігроскопічність і зносостійкість. Перший параметр важливий для матеріалів, що використовуються для оббивки, другий – для одягу, а третій – для домашнього текстилю.

Відповідно до того, який склад, виділяють такі види тканин:

- натуральні. Для виготовлення використовуються шовк, шерсть, льон і бавовна;

- штучні. Особливість в тому, що склад – натуральний, проте отримують матеріали хімічним способом. До цієї групи належить віскоза;

- синтетичні. Виготовлені з волокон, які отримані хімічним шляхом. В цю групу входять капрон, нейлон, поліестер.

Тканини можуть бути виготовлені з суміші різних волокон: синтетичних, штучних і натуральних.

Відповідно до того, який склад, відрізняються вимоги до догляду за різними текстильними виробами. Наприклад, одні матеріали бояться сонця, інші не можна сильно відтискати, а деякі – прати при високих температурах. Зазвичай вимоги до догляду вказують на ярликах.

Види домашнього текстилю

До цієї категорії належить достатньо багато товарів. В компанії «СВ Текстиль» продається текстиль оптом різних видів, тож проблем з вибором не повинно виникати. До того ж завжди можна звернутись за допомогою до консультантів.

Умовно всі товари можна розділити на декілька великих груп:

- постільна білизна. Це простирадла, наволочки, подушки і покривала. Найчастіше шиють з сатину, льону та шовку;

- кухонні набори. Різноманітні завіски, серветки та скатертини. Найчастіше для виготовлення використовуються бавовна, жакард і льон;

- банні приналежності. В цю групу входять коврики і рушники. Можна також придбати спеціальні простирадла для купання. Для пошиву використовуються махрові та вафельні полотна;

- набори для спальні та вітальні. Це штори, накидки для меблів і багато чого іншого.

Можна також виділити в окрему групу декоративний текстиль. До цієї категорії належать ламбрекени, пледи та серветки.

До текстильних виробів належить різноманітний домашній одяг. Наприклад, можна придбати халати, піжами, штани, кофти та майки.

З текстилю виготовляється навіть взуття. Воно легке і забезпечує чудову циркуляцію повітря.

Особливості догляду

Для того, аби текстильні вироби довгий час зберігали свої властивості, потрібно дотримуватись деяких рекомендацій. Перш за все важливо вивчити інформацію, яка вказана на бірці. Для того, аби не пошкодилась структура волокон, варто дотримуватись рекомендацій, які стосуються температурного режиму.

Враховуйте ще ряд нюансів. Деякі речі можна прати лише в ручному режимі або ж чистити лише сухим методом. Найпростіше доглядати за виробами з льону і бавовни.

Делікатні тканини, такі як шерсть, потребують особливого підходу. Для того, аби зберегти експлуатаційні характеристики полотна, варто доволі обережно використовувати відбілювачі та плямовивідники. Для кольорових матеріалів підходять лише спеціальні засоби.

Більшість текстильних виробів не потребує особливого догляду, володіє чудовими практичними характеристиками і при правильному виборі вдало доповнить стиль приміщення.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter