Як показала статистика ЗНО-2021, найпопулярнішими предметами виявилися: українська мова, математика, історія України, географія та англійська мова. Це й не дивно, адже перші два предмети є обов’язковими. А якщо орієнтуватися на вимоги ДПА, то більшість випускників без сумніву віддасть перевагу історії та географії як легшим предметам у порівнянні з англійською, фізикою та хімією.
Підготовка до наступного ЗНО у самому розпалі. Усім без винятку потрібно готуватися до української мови та математики. Заздалегідь дізнайтеся, чи знадобиться для вашої спеціальності українська література. Якщо вам не потрібна математика для вступу, готуватися треба лише до завдань рівня стандарту. Адже ці завдання необхідні для складання підсумкової атестації. Радимо обрати також англійську мову: її ви продовжите вивчати у виші, англомовні навички стануть у пригоді для майбутньої професії.
Щоб дізнатися, чи потрібна вашій дитині допомога:
перегляньте її оцінки з потрібних предметів;
поговоріть з нею про вступ і важливість підготовки;
запитайте, з чим виникають труднощі;
проконсультуйтеся зі шкільними вчителями, розпитайте про успішність дитини та її шанси на ЗНО;
знайдіть репетиторів з проблемних предметів.
Способи додаткової підготовки до ЗНО
Готуватися можна як самостійно, так і з педагогом. У випадку самопідготовки школяр повинен вміти самостійно розподіляти свій час, скласти певний план повторення та дотримуватися його. Однак цей метод працює лише з дуже відповідальними та наполегливими учнями.
Можна обрати підготовку на курсах або з репетитором. Курси – це позашкільні групові заняття з викладачем у мінігрупах до 10-12 учнів. Суттєві мінуси таких занять: велика кількість осіб, неможливість індивідуального підходу, складнощі з відпрацюванням пропущених уроків.
Навчання з репетитором проходить віч-на-віч у затишній атмосфері, де учень не соромитиметься показати свої справжні знання і ставити запитання. Досвідчений педагог може з першого ж уроку визначити рівень учня і підібрати відповідну для нього послідовність тем, навантаження, інтенсивність. Тому все-таки підготовка до ЗНО з репетитором – це оптимальний і результативний вибір.
Щоб переконатися в ефективності такої підготовки:
попросіть пробний урок;
запитайте у дитини про її враження від занять;
перевірте, чи зросла успішність дитини в школі;
перевірте знання дитини за допомогою пробних тестів.
Скільки може коштувати підготовка до ЗНО-2022?
Ціна за годину занять з репетитором варіюється залежно від населеного пункту, популярності предмета, досвіду і педагогічних досягнень самого репетитора. Що стосується курсів, то вартість залежить від тривалості та кількості занять, а також від предмета. Наприклад, ціна одного групового онлайн заняття з української мови може коливатися від 54 грн до 470 грн за 1 год.
У таблиці подана середня вартість занять із репетиторами сервісу Buki. Як бачимо, найдорожчими є математика та англійська мова
Предмет
|
Середня ціна, грн/год
|
Українська мова
|
167
|
Математика
|
188
|
Англійська мова
|
179
|
Історія України
|
152
|
Географія
|
149
|