«Не бійтеся мого шаленства»: загадковий архіваріус розповідав лучанам таємниці міста. ФОТО

15 Грудня 2021

Текст: Аліна ХОЛБАН
Фото: Даша МИХАЛЮК

У Луцьку театралізовані екскурсії стали знаною туристичною «фішкою» та доброю традицією, про яку знають чи не всі містяни. Туристичне агентство «Патріот» продовжує експериментувати з форматами, тож екскурсії досі дивують як туристів, там і самих лучан.

В один із зимових вечорів архіваріус Якуб знову відкрив свою скриньку, щоб розповісти легенди та історії древнього Лучеська.

«Не бійтеся мого шаленства», – вітається гід-архіваріус із туристичною групою, що зібралася біля Центру туристичної інформації та послуг. Місце зустрічі перетворюється на театралізований простір, і буденність, що вирує навколо, відходить на другий план. Перехожі з цікавістю поглядають на купку людей, що прямують за дивним чоловіком зі скринькою-картотекою на плечі.


Андрій Мельник, який виконує роль Якуба, став гідом театралізованих екскурсій невипадково. Він – шкільний вчитель історії, і теж любить експерименти. Найяскравіше свідчення його креативності – тематичний акаунт у Тік-Тоці, де він допомагає молоді вивчати історію.

Екскурсійний маршрут, що починається на вулиці Лесі Українки та завершується на майдані Ринок, пролягає через Братський міст, крипту Луцького братства, вулиці Данила Галицького та Данила Братковського.

У розповідях гіда історичні факти переплітаються з легендами та містикою. У «паралельній реальності» Якуба сучасний Луцьк населяють духи та привиди минулого. Наприклад, річка Глушець, за словами архіваріуса, утворилася через витівки підземних почвар.

Кульмінацією подорожі стає візит до Братського некрополя – підземелля, що є частиною архітектурного комплексу Луцького братства. Сьогодні там зберігаються кістки членів братства, зокрема – мощі Данила Братковського.


Червоною ниткою крізь сценарій екскурсії проходить квест – «архіважлива справа», згідно з якою учасники мають знайти таємні артефакти, загублені на різних локаціях маршруту.

Наприкінці дійства мандрівників запрошують відпочити у кав’ярні «Старе місто», де пригощають теплими напоями і смаколиками. А також пропонують написати справжній лист майбутньому собі, який через рік дістанеться адресата поштою.

«Добре там, де ми є», – спадає на думку після цієї захопливої подорожі. Адже у місто, яке трепетно осмислює свою історію, і де фантазія оживає прямо на вулицях, неможливо не закохатися.




























***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter