Навіщо лікувати зуби під мікроскопом: пояснює луцький стоматолог. ФОТО

10 Грудня 2021

Текст: Аліна ХОЛБАН
Фото: Даша МИХАЛЮК

Мікроскоп – один з найпопулярніших приладів в арсеналі сучасної стоматології.

Щоб розібратися, чому лікування під мікроскопом таке ефективне, «Таблоїд Волині» завітав до луцької сімейної стоматології «Свята Аполонія» та поспілкувався з лікарем-стоматологом, стоматологом-ортопедом і терапевтом Іваном Коренгою.

Для чого стоматологу мікроскоп?

Мікроскоп допомагає стоматологу побачити те, що неможливо виявити під іншим оптичним обладнанням. Наприклад, прихований карієс. При ендодонтичному лікуванні, коли видаляють нерв зуба, можна побачити додаткові канали і різні їхні розгалуження. У молярі – кутньому зубі – можуть розташовуватися чотири-п’ять каналів, хоча прийнято вважати, що їх там всього три.

Мікроскоп забезпечує ефективність пломбування. Оскільки ми добре бачимо розгалуження, їх можна запломбувати якісно та щільно. В іншому разі роки через три-чотири може виникнути періодонтит – запальний процес.

Також мікроскоп використовують для гігієни ротової порожнини та при обточуванні зуба під коронки та вініри. В останньому випадку важливо перевірити, наскільки щільно конструкція прилягає до зуба.

Чому мікроскоп світиться різними кольорами?

У мікроскопі застосовують світлофільтри, призначені для тої чи іншої процедури.

Наприклад, під помаранчевим світлом відбувається реставрація зуба. Це дозволяє композитному матеріалу не так швидко застигати та надалі запобігти утворенню мікротріщин. А під зеленим можна добре розгледіти судини, успішно працювати із запальними процесами, флегмонами.

Що бачить пацієнт?

У мікроскоп вбудована камера. Відео виводиться на монітор, тому пацієнт може бачити весь процес в реальному часі.

Що бачить лікар?

Коли стоматолог дивиться у мікроскоп, він бачить все ніби у дзеркальному відображенні. Відповідно і рухатися треба навпаки. Це нелегка робота, тому лікарі їздять на спеціальні курси, де навчаються працювати з новітньою оптикою. Сьогодні стоматологія в Україні вийшла на дуже високий рівень.


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter