Успішно!

біхелсі

Найстарішій волинській писанці – 950 років. ФОТО

Унікальна знахідка настільки добре збереглася, що виглядає «ніби зроблена вчора».

Писанкарство – дуже давня традиція українців, що збереглася до сьогодні. Є історичні знахідки, які свідчать, що писанки наші предки розмальовували і тисячу років тому.

Про це пише VSN.

Серед найдревніших реліквій, наприклад, волинська 950-річна писанка. Її знайшли у 2013 році на березі водосховища у Демидівському районі на Рівненщині. Це – керамічна писанка, яку датують періодом Київської Русі – початком 12 століття.

У керамічні писанки наші предки закладали сакральний сенс. Всередину клали камінь, потім заліплювали глиною, і виходило таке собі "калатало", яке, як вважалося, володіє магічним впливом.

Унікальна знахідка настільки добре збереглася, що виглядає «ніби зроблена вчора».

«На Волині це перша ціла, настільки стародавня писанка. Раніше у курганах знаходили шматочки. А це (яйце) таке ціленьке... Ціна йому неймовірна. І ще калатає – так, ніби вчора зробили», – коментував знахідку керівник експедиції, заступник директора Інституту археології НАН України Денис Козак.

На розписному яйці зображено хвилі – як символ води і колоски – як символ родючості. 

Серед інших древніх українських писанок – керамічні Плісненські та з Галича 12-13 ст, а також – 500-літні виконані на яєчній шкарлупі, знайдені на території Львова.

Додати новий коментар