Постільна білизна з бавовни: плюси та мінуси
Постільна білизна з бавовни - це вибір багатьох, хто цінує комфорт та якість сну.
30 Серпня 2023
Успішно!
Якісна постільна білизна – це не тільки привабливий зовнішній вигляд і приємні тактильні відчуття. Не менш важливим фактором є екологічність тканини та її безпека для здоров'я. П
Якісна постільна білизна – це не тільки привабливий зовнішній вигляд і приємні тактильні відчуття. Не менш важливим фактором є екологічність тканини та її безпека для здоров'я. Погодьтеся, адже нікому з нас не хочеться проводити ночі, обнімаючися зі шкідливими хімікатами?
Сьогодні такий товар, як постільна білизна, можна знайти у величезному різноманітті: на будь-який смак і колір! З огляду на таку велику кількість пропозицій, купити постіль по-справжньому може бути досить складно. Розглянемо, на що звертати увагу під час вибору постільної білизни.
Звучить чудово, правда? Гладка ніжна тканина м'яко огортає тіло, плавно переносячи вас у сон... Не хочеться руйнувати ідилію, АЛЕ! До постільної білизни, що абсолютно не мнеться, слід ставитися дуже насторожено. Річ у тім, що натуральні тканини (або більш-менш наближені до них) майже завжди мнуться, і досить сильно: органічний льон і бавовна тому наочні приклади.
Хімічно оброблені ж тканини можуть тривалий час зберігати гладкість: навіть якщо усю ніч ви крутилися на простирадлі, на ранок воно буде ідеально рівним. Для досягнення подібного ефекту матеріали обробляють формальдегідом (токсичною хімічною речовиною), на який доволі просто може початися алергічна реакція. Симптомами є свербіж в очах, головний біль, хрипи і, як не дивно, втома. Щоб дати вам повне уявлення про цю речовину, слід зазначити, що вона використовується в лаку для нігтів, ізоляційних матеріалах і клеї.
Одна з поширених хитрощів виробників текстилю – покривати постільну білизну силіконом. Силіконова плівка створює відчуття чарівної м'якості за перших дотиків, але вже після кількох прань силікон вимивається, псуючи тканину і засмучуючи покупця. Крім іншого, силікони – це синтетичні жири, здатні блокувати доступ до шкіри ззовні. Ми схиляємося до того, що якщо речовина не «розсмоктується» і не виводиться з організму природним шляхом, це ставить під сумнів її безпечність.
На жаль, натуральна сировина абсолютно не гарантує безпеку майбутньої тканини. Наприклад, вираз «бамбукове волокно» звучить дуже нешкідливо й екологічно. Але мало хто знає, що в процесі виробництва тканина проходить кілька стадій хімічної обробки. Бамбук поміщають у киплячий чан з хімікатами – цей процес багато в чому схожий на виробництво віскози. Для перетворення бамбука на м'яке целюлозне волокно може застосовуватися їдкий натрій, а для відбілювання використовують сірководень. Після такої обробки від більшості позитивних якостей бамбука, таких як натуральність або антибактеріальність, не лишається й сліду.
Припустимо, ви купили гарний комплект синтетичної постільної білизни. Можливо, ви навіть звернули увагу на склад тканини, і начебто більший відсоток займає натуральна бавовна або віскоза, а вміст синтетичних добавок мінімальний. Зрозуміло, про таку дрібницю не варто турбуватися, чи не так?
Не так... Сировиною для створення більшості синтетичних волокон стають продукти нафтоперероблювання. Так звані поліефіри, які самі по собі токсичні та шкідливі для здоров'я. Завдяки своїй низькій ціні поліефірне волокно сьогодні дуже популярне і застосовується в різних галузях легкої промисловості. Але поліестер у чистому вигляді дуже шкідливий для здоров'я, і саме з цієї причини виробники і розбавляють синтетичні волокна натуральними.
Виходячи з вищесказаного, цінність природних текстильних матеріалів зростає з кожним днем все більше. Натуральні тканини довели свою безпеку і якість довгими роками служби на благо людини. Наприклад, постільна білизна з льону створює комфортний мікроклімат для людини, не викликає алергії і сприятливо впливає на шкіру.