Постільна білизна з бавовни: плюси та мінуси
Постільна білизна з бавовни - це вибір багатьох, хто цінує комфорт та якість сну.
30 Серпня 2023
Успішно!
Правильно підібрані спальні приналежності — важлива частина нічного відпочинку
Правильно підібрані спальні приналежності — важлива частина нічного відпочинку. М'яка та тактильно приємна тканина забезпечить фізичний комфорт, а це необхідна умова для нормального сну. Сьогодні постільні комплекти виготовляються з різних тканин. Про найм'якіші та найприємніші з них ми розповімо в цій статті.
Сьогодні покупцям доступний найширший вибір постільної білизни з різних тканин:
Вони відрізняються за своїми технічними та споживчими характеристиками: щільністю, м'якістю, зносостійкістю.
Красива та м'яка постільна білизна з натурального шовку має гладку текстуру. Здатність пропускати вологу та повітря робить шовк одним із найкращих матеріалів для постільної білизни. Воно дарує тепло та комфорт взимку, і прохолоду – mdash; в короткі спекотні літні ночі. Натуральний шовк коштує дорого, але якість такої білизни коштує своїх грошей.
В атласі використовується переплетення шовкових та напівшовкових волокон. Звідси характерна для шовку гладкість, шовковистість та розкішний зовнішній вигляд. Але атлас важчий за шовк, його поверхня більш глянсова.
Бавовна — базовий матеріал для багатьох типів постільної білизни Існує кілька різновидів бавовняних тканин, які відрізняються типами кручення та переплетення ниток. Наймасовіший постільний текстиль з бязі може очолити рейтинг практичності серед тканин, але це матеріал не м'який.
Батист — це легка, повітряна та високоміцна тканина, приємна для тіла. Це дорогий матеріал, який як постільного комплекту зазвичай не використовується в регулярному режимі. Батист не любить прання, тому комплекти з нього правильніше використовувати час від часу.
Сатин іноді називають бавовняним шовком. Складається зі скручених ниток подвійного плетіння. Сатинова білизна нагадує шовк своїм зовнішнім виглядом, не ломається і витримує безліч прань. Вироби із сатину належать до категорії одних із найпопулярніших серед усіх видів постільних комплектів.
Ранфорс можна назвати покращеною бяззю. У такій тканині використовується аналогічне плетіння, але з великою густиною. При цьому нитки використовуються тонші та попередньо очищені. В результаті виходили м'яка тканина з приємним зовнішнім виглядом та відмінними експлуатаційними характеристиками. Вона відрізняється хорошою щільністю, міцністю, зносостійкістю. Ранфорс легко стирається та зберігає свій первісний вигляд протягом тривалого часу.
Фланель — м'який і теплий матеріал з невеликим і приємним на дотик ворсом. Це один із найкращих варіантів для холодної пори року.
Виробляється зі стовідсоткової бавовни або льону, іноді з невеликою часткою домішки синтетики. Це щільна, довговічна та гладка тканина. Вироби з перкалю добре вбирають вологу та добре переносять прання, але тільки без абразивів та відбілювачів.
Щодо нового тренду постільної моди, який припав до душі багатьом любителям солодко поспати. Ця ніжна на дотик і досить тепла постільна білизна виготовляється з бавовни, вовни, шовку та синтетичних ниток. Слід звертати особливу увагу зміст синтетики. Якщо частка синтетичних волокон перевищує 5%, тканина може бути занадто жорсткою для комфортного сну.
Гіпоалергенна натуральна тканина виготовляється з волокон бамбука. Вона м'яка, тонка, повітропроникна і при цьому практично не вбирає запахи. Це чудовий варіант для спекотних літніх місяців, підійде дітям та дорослим з чутливою шкірою.
Дорогий та якісний матеріал, виготовлений зі спеціально оброблених волокон евкаліпта. Ця приємна на дотик тканина гіпоалергенна, має високу вологопоглинаючу здатність, антибактеріальні властивості, швидко висихає і не вимагає прасування.
Ця білизна з натуральної целюлози, вона м'яка і міцна, легка і добре вбирає вологу. Але матеріал досить вибагливий: часто сідає і відносно швидко зношується.
Дуже м'яке полотно з високою вологопоглинаючою здатністю, легко переться, не мнеться і практично не знебарвлюється протягом усього терміну служби.
Більшість якісних тканин з переважним вмістом натуральних волокон м'які та приємні для тіла. Жорсткість та одночасно зносостійкість матеріалу надає синтетика. Однак, якщо хочете спати на м'якому простирадлі, підбирайте тканину із вмістом синтетики 20 відсотків і менше.
Характеристики постільної білизни можуть змінюватись в залежності від виробника та якості матеріалу. Тому намагайтеся купувати спальні комплекти у брендів, що зарекомендували себе, в перевірених магазинах.
Один із важливих факторів при виборі постільної білизни — його розмір. Раніше все полягало в трьох стандартних варіантах, тому вибір був простим. Але сьогодні список стандартних розмірів розширився та включає європейські варіанти та сімейні набори.
Щоб не заплутатися, достатньо взяти сантиметр та виміряти свої подушки, ковдру, матрац та спальне місце. До отриманих даних слід додати кілька сантиметрів на запас, щоб перестилання ліжка не стало мукою.
Зовнішній вигляд має величезне значення, і тут слід покладатися на власний смак. При цьому варто дослухатися рекомендацій дизайнерів та психологів. Фахівці радять при виборі кольору враховувати інтер'єр спальної кімнати, відтінки покривала та штор. Про вплив певних кольорів на психіку людини також добре відомо.
Для тих, хто шукає спокою у домашній обстановці, підійдуть однотонні набори у пастельних тонах. Любителям класики буде комфортно у ліжку з м'якою білою білизною.
У холодну пору року перевагу віддають м'яким ворсовим тканинам. Наприклад, махровий з невисокими петельками чи фланелі. Постільна білизна з цих матеріалів ніжно обволікає, добре зігріває та дарує такі необхідні в холодні дні теплоту та затишок.
Для літнього періоду підійдуть усі вироби з бавовняних тканин, льону та шовку. Всі ці матеріали мають спільну властивість: вони легко пропускають повітря і зберігають оптимальний рівень комфорту під час відпочинку.