Мистецтво, що зближує: маленькі лучани показали особливий перформанс. ФОТО

23 Травня 2019

Текст і фото: Леонід МАРКОВСЬКИЙ

Мистецтво не лише дає натхнення, воно ще й зближує. Казкову історію, що розкриває секрет хромосоми, яка перетворює дитину на особливу, можна було почути 23 травня в приміщенні Центру культури і дозвілля СНУ імені Лесі Українки. Саме тут відбувся інклюзивний театральний перфоманс за участю вихованців студії «Сонячні люди», дитячої театральної студії «ДогориДригом» та мистецько-терапевтичного гуртка «Забавляночка».

В рамках заходу глядачі побачили результат співтворчості вихованців театральних студій, який втілився у трьох міні-виставах.

Відкрили інклюзивний театральний перформанс літературною композицією «Бабаї» за віршем Івана Андрусяка. А після неї вихованці студій «ДогориДригом» та «Сонячні люди» презентували прем’єру вистави «Пригоди ХромоСоні».



Оповідь «ХромоСоня» написала мама хлопчика з синдромом Дауна Світлана Нагаєва. Казкова історія розкриває секрет особливої хромосоми, яка перетворює дитину на особливу. Над сценічною інтерпритацією твору разом з дітьми працювала керівниця студії «ДогориДригом» Алла Доманська.


Третьою виставою заходу стала постановка за творами Василя Симоненка «Подорож У Країну Навпаки», яку представили діти мистецько-терапевтичного театру «Забавляночка».

Організаторами заходу виступили СНУ ім. Лесі Українки та громадська організація «Інклюзивні студії».


ГО «Інклюзивні студії» розпочалася в 2015 році з ініціативи декількох батьків, які вирішили провести спільні мистецькі акції дітей навчальних закладів Луцька та дітей з інвалідністю. Ідея реалізувалася в проекті «Сонячні люди роблять сонячні справи», який був підтриманий Британською Радою в Україні. Діти та молоді люди з інвалідністю мали змогу поспілкуватися зі своїми однолітками, спільно попрацювати на різноманітних майстер-класах, відвідати заклади культури. Особливою «родзинкою» цих зустрічей було колективне виконання танцювального флешмобу «Просто, ми зірки», який із задоволенням виконували і діти, і дорослі.

Зараз організація реалізовує проект «Місто різних – місто рівних» спільно з ВОНУБ імені Олени Пчілки, в рамках якого діти з інвалідністю спільно займаються музичною, хореографічною та театральною творчістю зі своїми однолітками, розвиваючи свої таланти та уміння.

















***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter