Макові голівки, лихослів'я та добрі бджоли: прикмети на Маковія

14 Серпня 2019

Православні християни України 14 серпня святкують Медовий Спас (Маковія). Це свято ще називають першим Спасом. Другий – Яблучний, святкують 19 серпня, а Горіховий — 29 серпня.

Медовий Спас ще називають Маковієм, оскільки з цього дня на полях починали збирати мак і пекти пироги з цією начинкою.

Сьогодні потрібно обов'язково зануритися у воду, щоб змити гріхи й зміцнити здоров'я. Після цього дня у воду заходити вже було не можна, адже до кінця літа вода починає цвісти – купатися далі небезпечно.

На Медовий Спас не можна шуміти, особливо, коли вирушали на пасіку за медом. За народними прикметами, якщо сильно гучно святкувати, можна потривожити бджіл, які починали активно збирати мед нового врожаю. Головна заборона стосується меду: до Медового Спасу його не можна їсти – поки мед не освятять в церкві.

А ще на Маковія не можна сваритися, лаятися, лихословити, бажати комусь зла, щоб не накликати на себе негатив і нещастя.

За часів дохристиянської Русі люди створювали спеціальні букети-обереги – маковійчики, які захищали родину від лиха протягом усього року.

У давнину маковійчик робили з 17 трав. У ньому обов'язково повинні бути калина, рута і нагідки (календула), материнка, колоски вівса, м'ята, ласковець, тирлич, буркун, макові голівки і гілочки полину. Зібрані трави потрібно перев'язати червоною стрічкою і освятити в церкві. Висушений маковійчик краще всього поставити на підвіконня і зберігати цілий рік як захист від злих чар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК СВЯТКУЮТЬ МОКРИЙ СПАС ВОЛИНЯНИ. ФОТОРЕПОРТАЖ


1

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter