Луцька маркетологиня подасть до суду на осіб, що присвоїли її інстаграм-допис

05 Грудня 2019

Маркетологиня Анна Рудень судитиметься через допис в інстаграмі. Про це вона написала на своїй фейсбук-сторінці. Ідеться про контент для marketing.bar, який розробляла команда маркетологів, і який просто скопіювали конкуренти. За словами жінки, особи, що присвоїли роботу її команди, порушили закон про авторське право.

«Як створювалося те, що поцупили? Робота над розробкою контенту для marketing.bar тривала близько 6-ти місяців, наша команда придумала загальну ідею, склала план, виготовила креативний дизайн, написала цікаві пости. Настільки цікаві, що наші колеги вирішили їх присвоїти і видати за свої.

Я могла спустити справу на гальмах, нічого не робити та спокійно дивитися, як продовжуються ці зухвалі крадіжки нашої інтелектуальної праці. Мовчати – це означає змиритися та дозволяти знову і знову брати наше, ваше та всіх креативних людей в Україні. Чи це вихід? Або ж надати справі максимального розголосу, покарати винних та показати приклад, як потрібно відстоювати свої права на авторство.

В Україні, на жаль, крадіжки творів/текстів, зображень, музики, використання фото без дозволу автора – це поширене явище. Копіюють все! Від постів у соціальних мережах до різного виду товарів. Чому це відбувається? Я поставила собі це запитання. І маю відповідь: тому що ніхто ніколи за таке не карав! Тому що кожен з нас не хоче говорити про це вголос, бо думаємо, що це важко довести! Тому що творчі люди та бізнесмени не знають, як правильно себе захистити!

Ми готуємо позовну заяву до суду. Якщо це станеться, незалежно від суми ( а це може бути і до 500 тисяч гривень), всі кошти публічно мною будуть передані на благочинність в дитячий будинок», – написала жінка та розпочала боротьбу проти інформаційних злодіїв.

Юристка marketing.bar Юлія Кутузова пояснила, що авторське право відноситься до творчої діяльності людини і виникає в результаті створення якогось твору – об’єктивного результату творчості, це може бути як щось створене в одному екземплярі – картина, скульптура, прикраса, так і те, що по суті є лише набором інформації – наприклад, музика чи текст, в тому числі і оригінальний контент на сайті. Авторське право включає такі майнові права: повна свобода автора розпоряджатися своїм твором на свій розсуд – дозволяти або забороняти використовувати його іншим, отримувати за його законне використання плату (так автори заробляють на своїй творчості), а за незаконне – компенсацію, передавати всі майнові права іншим.

«Хоча в Україні існує процедура реєстрації авторського права, насправді вона потрібна лише для того, щоб реалізувати майнові права автора. Тобто, в цьому конкретному випадку не потрібно було додатково фіксувати авторство, адже право виникло в момент створення цього унікального контенту і є непорушним. У судовому реєстрі можна знайти доволі багато справ, де рішення прийняли на користь власників авторських прав. Часто-густо такі справи не набувають розголосу, як подібні спори на Заході, але судова практика вже склалася і певні алгоритми по збору доказів та доведення своєї позиції в суді є. Наше завдання в цьому конкретному випадку спочатку перевірити, як правоволоділець зафіксував порушення його авторських прав й оцінити перспективи подання позову», – коментує юристка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ШО-У-ШАФІ ЛУЦЬКОЇ КОРОЛЕВИ МАРКЕТИНГУ АННИ РУДЕНЬ

4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter