Луцька лікарка розкрила секрети правильного харчування. ВІДЕО

11 Листопада 2021

Завідувачка гастроентерологічного відділення Волинської обласної лікарні Наталія Ващиліна розповіла, як правильно харчуватися.

Секретами вона поділилася у програмі «Телемедицина» на 12 каналі, пише Волинь#infa.

«Переїдання шкодить абсолютно всім. По-перше, це навантаження на системи й органи, по-друге, це погіршує якість життя. Наприклад, якщо ви наїлися на ніч, то будете погано спати, а наступного дня будете невиспані», – каже лікарка.

За її словами, їсти треба помірно і нечасто – приблизно 3 рази в день.

«Обов’язково має бути сніданок. Дуже багато людей не снідає в силу певних причин: одні не люблять, інші спішать. Але не дурний же придумав, що «сніданок з’їж сам». Те, що ми з’їли на сніданок і скільки б ми його не з’їли, до обіду повністю в організмі утилізується і не відкладеться ні в який жир. Це все енергія. Те, що ви з’їли на сніданок, – ваш енергетичний запас, і ви активні протягом дня», – запевняє гастроентерологиня.

«Обідом – поділися з другом. Тут уже частина починає відкладатися. А вечеря на 100 відсотків іде на відкладання жиру. Ці правила треба якоюсь мірою виконувати. Але якщо не зовсім виходить і робота дозволяє їсти тільки у вечірній час, коли приходимо додому, то треба старатися, щоб та вечеря все-таки була легкою», – радить Наталія Ващиліна.

Перекуси протягом дня теж мають бути раціональними. Між ними має минати певний час.

«Людина не повинна весь час жувати – це дуже некорисно. Проміжок між прийомами їжі має становити декілька годин. Наш шлунково-кишковий тракт теж має відпочивати. Останній прийом їжі має бути за 3 години до сну (звичайно, якщо ви не лягаєте о 1-2 годині ночі). Якщо ви лягаєте о 10-й годині спати, то останній прийом їжі має бути о 7-8-й годині. Між останній і першим прийомом їжі має пройти 10-12 годин. Тоді організм відпочиває, і шлунково-кишковий тракт буде працювати нормально», – стверджує лікарка.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter