Успішно!

біхелсі

Луцька чиновниця пропонує провести День молоді на іншій локації

Ірина Полєтуха пропонує провести День молоді на проспекті Молоді

Кураторка Міського молодіжного центру у Департаменті сім'ї, молоді та спорту Луцької міської ради Ірина Полєтуха запропонувала цікаву ідею – провести День молоді, який традиційно святкують 28 червня, не на Театральному майдані чи в парку, а на проспекті Молоді.

Про це повна повідомила на своїй фейсбук-сторінці:

«Маю одну фантазію/ідею, цікавить думка луцької молоді. Коли я проходжу/проїжджаю проспект Молоді, в голові одразу виринають старі фотографії, матеріали журналістів про забудову району, а ще безліч ідей! А-що-якщо? А якщо зробити його реально молодіжним?! Для початку, поміркуймо над варіантом проведення Дня молоді ’20 саме на проспект Молоді, а не театральній площі чи парку.

ТАКІ МО-ЛО-ДІ!

Це молодий проспект, реально молодий на мапі міста, та ще й з такою назвою. Свою теперішню – проспект отримав у 90-х роках. Прикольно ж! Я і значна частина моїх друзів теж отримали свої імена в тих роках.

Прекрасні геолокаційні координати, бо "Бере початок від перехрестя з проспекту Відродження, прямує на північний захід й закінчується площею Героїв Майдану на перехресті з проспект Соборності" (з Вікі). Зверніть увагу на назви "Відродження", "Героїв Майдану", "Соборності", – всі ці концепти, як на мене, абсолютно відповідають духу української молоді і так гарно, що проспект Молоді знаходиться саме поруч з ними.

МОЛОДІЖНИЙ ЦЕНТР НА 33-МУ, АБО ЯК Я ТУПАНУЛА!

Що ж ми бачимо? На перший погляд, це звичайний спальний та густозаселений мікрорайон міста, проспект з протяжністю у 800 метрів. Проспект, що починається молодіжним клубом і закінчується Палацом урочистих подій. Пофантазуймо в ключі "молодіжний проспект Молоді".

Одного разу книзі Пясецького і Мандзюка "Вулиці і майдани Луцька" я прочитала про молодіжний клуб "Три тисячі" і подумала: "Як це, я не знаю про молодіжний клуб, який функціонував в мене на районі???". Скажете: "Який ще клуб?" чи вам вже смішно?)))) Так сталось, що останнім збудованим кінотеатром Луцька радянських часів став кінотеатр "Луцьк" на проспекті Молоді. Першими глядачами були будівельники, які його споруджували. У залі було 570 місць, а у фоє були гральні автомати (не ті, про які ви могли подумати). Більшість молодих людей (ну чи трішки старших) знає цю локацію, як один з перших модних нічних клубів міста – "3000" ("Трьошка"), який згодом перейменували у нічний клуб "ХХІ століття". "АААААА он воно що, то не молодіжний клуб, а "Трьошка!". От на формулювання "молодіжний клуб" я свого часу "купилася", а Олександр Котис днями прокоментував мій запит так: "молодіжний клуб" – це так автор назвав нічний клуб. Тоді в 2005 році, взагалі в ту пору, була така мода речі називати не своїми іменами, а більш такими офіційно-абстрактними. Так само, як "вокально-інструментальний ансамбль" замість група. Такий собі ВІА Ramstein. Ніякого молодіжного клубу там не було, просто нічний клуб "Трьошка".

НАВІТЬ SPACEX НЕ ВДАЛОСЯ З ПЕРШОГО РАЗУ

Поруч з клюбом – справжнісінький літак! Не знаю жодного активіста в місті, який би не мріяв хоча б раз провести там тренінг/захід для молоді. Колись там був оригінальний відеосалон, кінотеатр для дітей "Космос", який розташовувався всередині літака ІЛ-18. У 80-ті роки це був один з найбільш популярних закладів для сімейного відпочинку. До речі, довжина літака 36 м, вага 30 т, а в його салоні свого часу могло вміститися 122 особи. Він також відомий як бар "Жанет" або парковка нині. Вже як зараз бачу перед очима фотозону до Дня молоді біля літака "Навіть SpaceX не вдалося з першого разу! У тебе все вийде!".

ЩО ПО ЧІМ?

Молодіжна робота – це найперше робота "в полях", тих зонах міста, де молодь живе і перебуває щодня. Тому важливо їхати з молодіжною політикою "на район", починати діяти відцентрово.

Ще тут на проспекті є сімейне кафе з дитячим майданчиком і найдовший в світі будинок-вулик. Частина будинку, якщо бути максимально точними. Хіба не круто, що такий будинок саме на проспекті Молоді?

Доля не заводила мене ні в "Трьошку", ні в Палац урочистих подій, але я чітко уявляю цьогорічний День молоді саме тут! І спортивні забіги, і скейти-самокати, виступи брейк-дансерів, театральні перформанси, фотозони, алею ГО, квести, зарядки, малювалки тощо, – все це можна зробити тут, на проспекті Молоді для молоді, та ще й тут достатньо просторо, аби облаштувати безліч безпечно віддалених локацій, промалювати зонування зі збереженням безпечної дистанції людей».

Додати новий коментар