• банер чікос

Лучанам презентували унікальний фільм про Івана Корсака

25 Серпня 2020

У День Незалежності, 24 серпня, у Музеї Сучасного Українського Мистецтва Корсаків відбулася презентація унікального фільму про життя та творчість заслуженого журналіста України, письменника та Почесного громадянина міст Луцька і Каменя-Каширського Івана Феодосійовича Корсака.

На спільний перегляд «Пантеону української слави Івана Корсака» зібралися родичі, близькі друзі, колеги-письменники, колеги-журналісти та прихильники творчості відомого волинянина. Ведучою імпровізованого вечора стала літературна агентка автора Ольга Волкова.


З вітальним словом до присутніх звернувся син письменника Віктор Корсак, який став автором ідеї створення фільму.

«Смерть людини буває не тільки біологічною, клінічною, але й соціальною, філософською. Якщо ж у філософському плані людина живе як митець, то досі виконує свої функції. Її нема в цьому житті, а функції свої вона виконує. Як з’явилася ідея цього фільму? Ми створили стратегію розвитку спадщини Івана Корсака на 24 пункти. Фільм якраз був одним із пунктів», – зазначив пан Віктор.

У кадрах стрічки про Івана Корсака з’являються: письменник Михайло Слабошпицький, волинська поетеса, заслужена вчителька України Ніна Горик, журналіст, письменник, шеф-редактор газети «Вісник+К» Євген Хотимчук, директорка Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки Людмила Стасюк, письменники Світлана Короненко, Андрій Криштальський, Микола Кучерепа, режисерка Наталія Коломієць, мистецтвознавиця Зоя Навроцька, а також сім’я – дружина Марія Корсак, син Віктор Корсак та невістка Леся Корсак.


Друзі та близькі пригадали життєвий і творчий шлях Івана Корсака, його надзвичайну продуктивність, уважність до деталей, оригінальне письмо та вміння повернути в пам’ять нащадків відомих волинян, розкиданих по світу. Також дивувалися терпінню в пошуках архівами, бажанню «передати дух минувшини» та здатністю передати історичні події через характери, почуття і дії цікавих персонажів.


Презентацію фільму відвідала його авторка, волинська журналістка Тамара Гримарович та директорка «12 каналу» Катерина Дулапчій.

Дружина письменника Марія розповіла, що останньою мрією її чоловіка була книга про художників, 40 відсотків якої він встиг написати.

«Може, допише син», – поділилася пані Марія.***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter