Красивий лайфхак: 5 скрабів для тіла, які можна приготувати вдома
Для того, аби доглядати за тілом, не обов'язково відвідувати салони краси
10 Грудня 2023
Успішно!
Восени ми кутаємось у шарфи при температурі +10 ˚С. Взимку вдягаємося якомога тепліше, щоб зігрітися при -20 ˚С. Оптимальна температура у кріосауні сягає -170 ˚С – майже як у лютому на Марсі.
Восени ми кутаємось у шарфи при температурі +10 ˚С. Взимку вдягаємося якомога тепліше, щоб зігрітися при -20 ˚С. Оптимальна температура у кріосауні сягає -150 ˚С – майже як у лютому на Марсі. Чому людина, яка заходить туди у самій лише білизні, не перетворюється на крижинку? Ба більше: вона виходить звідти у прекрасному настрої та сповнена енергії.
Кріотерапія – це лікувально-оздоровчі процедури, в яких застосовується рідкий азот. Вони передбачають короткочасне, але інтенсивне охолодження верхніх шарів шкіри при дуже низьких температурах. У кріосауні людина практично «купається» у сухих азотних парах.
Кажуть, лікування холодом допомагає покращити імунітет та психоемоційний стан, подолати багато хвороб і навіть схуднути.
Аби переконатися в дієвості цих процедур, «Таблоїд Волині» завітав у центр здоров’я і краси Ice Beauty – єдиний в області заклад, який спеціалізується на лікуванні холодом.
«Я мама двох діток, тож сезонні хвороби у родині – для мене звична проблема, – каже засновниця Ice Beauty Тетяна Гнатюк. – Мені захотілося дізнатися, якими способами, окрім вживання вітамінів, можна укріпити імунітет. Почала цікавитися, як у світі ставляться до загартовування та натрапила на розповідь одної багатодітної мами зі Швейцарії. Так я вперше почула про кріосауну».
Виявилося, за кордоном кріотерапія – доволі популярний спосіб оздоровлення, яким користуються навіть зірки та спортсмени. У Німеччині та США відвідування кріосауни увійшло в корисну звичку на ряду із заняттями у спортзалі та правильним харчуванням.
Як це працює
Кріосауна нагадує вертикальний солярій, у кабіну якого поступає суміш повітря та рідкого азоту. Перед процедурою людині видають вовняні чоботи. Стандартне «спорядження» включає і рукавиці, але жінкам Тетяна радить обходитися без них – мовляв, азотні пари добре впливають на шкіру рук.
Максимальна тривалість сеансу – три хвилини. Протягом цього часу температуру у кріосауні поступово знижують в середньому до -150-160 ˚С.
Різкий холод викликає в організмі позитивний стрес. Рецептори шкіри подають сигнал у головний мозок, після чого в тілі відбувається викид гормонів та активізація адаптивних механізмів. Простими словами, організм пробуджує приховані ресурси, щоб вижити в екстремальних умовах. Саме тому після кріосауни підвищується імунітет, нормалізуються кровообіг та обмін речовин, покращується робота внутрішніх органів. А вироблення ендорфінів сприяє гарному настрою та енергійності.
Не хвилюйтеся, не застудитесь!
Пропри екстремально низькі температури вірогідність застудитися у кріосауні – мізерно мала.
«Це зовсім не той холод, до якого ми звикли. У кріосауну поступає сухий пар, який не залишає вологи на тілі», – зауважує Тетяна Гнатюк.
На сеансах кріотерапії неможливо «замерзнути до кісток», як це буває у холодну і вогку погоду. Через нетривалість процедури холод проникає у тіло всього на два міліметри, не завдаючи шкоди внутрішнім органам.
Показання
Спочатку кріотерапію застосовували для лікування ревматичних хвороб. Згодом, завдяки дослідженням, спектр показань значно розширився. Особливо корисною кріотерапія стане для тих, хто страждає на:
– порушення сну;
– депресію;
– хронічну втому;
– проблеми із зайвою вагою;
– захворювання шкіри;
– ревматичні хвороби;
– порушення у роботі ЖКТ;
– проблеми з обміном речовин;
– алергію;
– цукровий діабет;
– порушення репродуктивної функції;
– слабкий імунітет.
Кріосауна також допомагає у профілактиці серцево-судинних захворювань, подоланні менструального болю і нормалізації гормонального фону.
Протипоказання
Перед тим, як піти на процедуру, варто проконсультуватися у лікаря. Кріотерапія має такі протипоказання:
– ГРВІ та ГРЗ;
– підвищена температура;
– проблеми у роботі органів дихання;
– серцево-судинні захворювання;
– онкологічні захворювання;
– хвороби крові;
– гострі запальні процеси у внутрішніх органах;
– захворювання нервової системи.
З перших вуст
«Впевнено заявляю: життя після кріосауни існує! – каже наша журналістка, яка наважилася вперше відвідати процедуру. – На льодову скульптуру я не перетворилася, і жодних негативних наслідків досі не спостерігаю.
Холод у кріосауні не порівняти з вуличним: від нього не хочеться скоріше заховатися під ковдру. Купатися в азотній хмарі доволі приємно та «чисто» – крім «гусячої шкіри» сухий пар не лишає на тілі жодних слідів.
«Той самий» ефект я відчула десь через годину. Нізвідки з’явилися купа енергії, гарний настрій і приємний емоційний спокій. Після тривалого безсоння, хронічної втоми і безлічі ранків «не з тої ноги» таке швидке відновлення стало великою несподіванкою. І це після одної процедури! Уявляю, що відчувають щасливчики, які пройшли цілий курс.
Одним словом, всім, кому треба «підзарядитися» та «підлатати» здоров’я – категорично рекомендую!».
Краса, що не потребує жертв
Окрім загальної, IceBeauty пропонує і місцеву терапію із застосуванням холоду – кріоліполіз та кріомасаж.
Кріоліполіз – процедура для схуднення. Спеціальний апарат впливає на жирові клітини таким чином, що вони заморожуються, розчиняючись потрапляють у лімфатичну систему, та виводяться з організму природним шляхом.
Кріомасаж – менш травматична, але ефективна альтернатива ін’єкціям краси. Процедура допомагає розгладити зморшки, підтягнути шкіру, а також позбутися пігментації та покращити стан волосся.
Не менш дієвими способами корекції фігури є кавітація та ліполазер, які також є в асортименті послуг IceBeauty.
Для довідки та запису звертайтеся за номерами: 050 880 80 30, 097 880 80 30. Також слідкуйте за новинами IceBeauty у фейсбуці та інстаграмі.