«Історія нашого дворика»: у Луцьку відкрили музей, присвячений євреям міста

30 Листопада 2021

У Луцьку запрацювала кімната-музей «Історія нашого дворика», яка присвячена історії євреїв міста. Відкриття присвятили Дням єврейської культури, що відзначаються на честь свята Хануки.

Про це розповів «Суспільному» керівник Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму Сергій Швардовський. З його слів, на збір експонатів та відкриття музею пішло кілька років.

«Експонати знаходили на місці колишніх єврейських поселень. Багато сімейних реліквій приносили члени громади», – розповів керівник громади.

У музеї представлені старі книги, сувої Тори, атрибути до різних релігійних свят, фотографії. Як розповів С, одним з найцінніших експонатів у музеї є мантія сувою Тори, якій вже понад 120 років.

«Особисто для мене є цінною ханукія, яка датується 18 століттям. Вона була знайдена у місцевості, де колись було містечко Трохимброд. Ми купили її в копачів і відреставрували», – ділиться Сергій Швардовський.

Кімнату-музей «Історія нашого дворика» відкрили за кошти єврейської громади. Відвідати музей можна за попереднім записом.
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter